Zmiany w funkcjonowaniu przychodni

290

Przypomnijmy, że modernizację i przebudowę budynku przychodni wykonuje firma ISB „Budownictwo” z Wrocławia za blisko 9,8 mln zł. Zakres prac jest bardzo szeroki, ponieważ prowadzona jest także rozbudowa przychodni o nowy budynek. Powstaje on w miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się siedziba pogotowia ratunkowego. Podczas prac wykonywana jest także termomodernizacja ścian i stropodachu obecnie istniejącego budynku TCM „Zdrój”. Oba budynki ma połączyć nowoczesny pawilon, budynek przechodni.

W budynku gdzie do tej pory przyjmowani byli pacjenci zostanie wymieniona cała stolarka okienna i drzwiowa, wymieniona i zmodernizowana sieć wodno – kanalizacyjna, instalacja elektryczna i centralnego ogrzewania, zmodernizowana zostanie także kotłownia i zamontowana energetyczna instalacja solarna. Przypomnijmy, że inwestorem niemalże całości prac jest gmina Trzebnica, tylko jedno zadanie – termomodernizacja to zadanie spółki. – W ramach tego zadania udało się pozyskać 85 proc. dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego – powiedziała nam Anna Imielska, prezes Trzebnickiego Centrum Medycznego „Zdrój”.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Widać, że prace są prowadzone bardzo intensywnie, na plac budowy co chwilę przyjeżdżają ciężarówki z materiałem. Nowy budynek ma już jedno piętro; niedługo w przychodni będą montowane instalacje. O przebieg prac chcieliśmy zapytać przedstawicieli wykonawcy, jednak w ostatnich dniach kontakt z nimi był niemożliwy.   [/hidepost]

1 KOMENTARZ

  1. Na budowie chronicznie nie wypłaca sie pensji pracownikom, generalny Isb tylko kombinuje jak nie zapłacić podwykonawcom, wyłudzanie robot dodatkowych a pózniej niepłacenie za nie jest na porządku dziennym, co miesiąc nowy wykonawca i po miesiącu kasy nie ma i tak kolejny jest naciągany, co na to gmina? Czy burmistrz czeka aż ludzie zrobią pikietę pod urzędem, czy udaje ze nic nie wie?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here