Weekend majowy przed nami, sprawdź co i gdzie przygotowano!

281

Henry David`s Gun

W czwartek, 30 kwietnia, o godz. 18.30 w Saloniku Czterech Muz w Obornikach Śląskich odbędzie się koncert muzyki filmowej i akustycznej w klimacie Nicka Cave`a i Bon Iver`a.

Henry David to pseudonim artystyczny Wawrzyńca Dąbrowskiego (Letters From Silence, Frozen Lakes, Nocny SuperSam), który wraz z towarzyszącymi mu muzykami powołał do życia twór z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Pozostaje w nim wierny czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki.

Relacje między ciszą a dźwiękami tworzą w Henry David`s Gun nabrzmiałą emocjami warstwę rozcinaną charakterystycznym męskim wokalem. Nagrywane w pomieszczeniach drewnianego wiejskiego domu kompozycje nie obfitują w stricte rockowe, agresywne zagrania, towarzyszą im natomiast specyficzny puls oraz utopione w głębokich pogłosach, niemalże baśniowe brzmienia, przywodzące na myśl twórczość takich artystów jak choćby Foreign Fields, Bon Iver czy nawet Nick Cave.

To utwory o brudnym, zmieszanym z błotem i roztapiającym się śniegu, o przemianie i odrodzeniu, rześkim, krystalicznie czystym powietrzu trafiającym wprost do płuc. O szczęściu, paradoksalnie płynącym z trudu i wysiłku.

Majówka w Kałowicach

W piątek 1 maja, obok świetlicy wiejskiej zorganizowana zostanie majówka. Impreza startuje o godz. 13. W programie: turniej piłki siatkowej, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami, dla najmłodszych dmuchane zamki i zjeżdżalnie, popcorn, wata cukrowa itp. Od godz. 19 zabawę taneczną poprowadzi zespół Zabawa do Białego Rana.

Piknik strażacki

W sobotę, 2 maja, w Zawoni odbędzie się piknik strażacki. O godz. 17 w kościele św. Jadwigi odprawiona zostanie  Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin. Na godz. 18.10 zaplanowano turniej strażacki; od godz. 19 przewidziano program artystyczny przygotowany przez Zespoły Szkół w Zawoni i Czeszowie, wystąpią też AleBabki. Na godz. 20.30 przewidziano fireshow w wykonaniu Teatru Ognia „Los Fuegos”, a potem zabawę taneczną, którą poprowadzi Zespół „Klimat”. Dodatkowe atrakcje to: bufet, strażacka grochówka i prezentacja sprzętu strażackiego.

Uroczystości 3-majowe w Piotrkowiczkach

Z okazji 3 maja, w gminie Wisznia Mała zaplanowano uroczystości patriotyczne. Program przedstawia się następująco: godz. 9.45 Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz i mieszkańców gminy Wisznia Mała; godz. 10.45 – uroczystości przy Pomniku Pamięci Narodowej w asyście Jednostki Strzeleckiej „Strzelec”; godz. 11 –występy artystyczne w świetlicy:grupa teatralna An Fang z Wiszni Małej – przedstawienie pt. „Świecie nasz…”; uczniowie z Gimnazjum w Krynicznie pod kierownictwem Katarzyny Wacławek i Moniki Kielan; ARTIO  – muzyka polska w wykonaniu tria: harfa – Magdalena Just, skrzypce – Beata Solnicka, wiolonczela – Ewa Dymek-Kuś.

3 Maja w Obornikach Śląskich

W tym roku obchody uroczystości 3-majowe będą miały niecodzienny charakter. O godz. 11 w kościele św. św. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego przy ul. Trzebnickiej rozpocznie się Msza św. O godz. 12 obchody zaplanowano pod Obeliskiem. Wręczone zostaną medale, będzie salwa honorowa w wykonaniu żołnierzy Wojska Polskiego, a także składanie kwiatów w miejscu pamięci narodowej. O godz. 14.30 nastąpi inscenizacja działań militarnych wojsk specjalnych w wykonaniu grupy Infidels. Dodatkowe atrakcje to: przekazanie 100 flag mieszkańcom; stoisko stowarzyszenia Pancerni Strzegom; stoisko grupy Infidels; grochówka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here