Piast nabiera mocy, Polonia bezsilna. W środę derby powiatu!

742

Żmigrodzianie przyjmowali na własnym stadionie drużynę z Brzegu Dolnego w ambitnych nastrojach. Po pierwsze zespół trenera Grzegorza Podstawka mógł odczuwać niedosyt po odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Polski (relacja w osobnym artykule), a po drugie chciał z nawiązką odrobić straty z jesiennej konfrontacji między tymi drużynami. Przypomnijmy, że w pierwszej części sezonu 2014/2015 żmigrodzianie przegrali w Brzegu 1:2. Piłkarze Piasta potwierdzili, że są na fali wznoszącej i zaprezentowali własnej widowni futbol na wysokim poziomie sportowym.

Przewaga gospodarzy w tym meczu nawet przez chwilę nie podlegała dyskusji, ale decydujące ciosy zostały zadane dopiero w drugiej odsłonie spotkania. W 51 minucie Szymon Sołtyński popisał się skutecznym strzałem z rzutu wolnego i dał prowadzenie swojej ekipie. Rezultat meczu ustalił 10 minut później Adrian Bergier. Najskuteczniejszy zawodnik Piasta w bieżącym sezonie zaprezentował swoje nietuzinkowe umiejętności, ogrywając najpierw defensora rywali, następnie bramkarza i finiszując, skutecznym strzałem do pustej bramki gości. Co ciekawe, kilka minut po zdobyciu drugiego gola Szymon Sołtyński został ukarany drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną  i musiał opuścić plac gry, a Piast pomimo osłabienia nadal miał przewagę w grze. Ostatecznie  piłkarze Piasta wygrali zasłużenie z dolnobrzeską drużyną 2:0.

Cieszy nas wszystkich kolejny korzystny wynik zespołu, ale przede wszystkim fakt, że widać progres wewnątrz drużyny. Zespół zagrał ambitnie, walecznie, skutecznie i tworzył monolit na boisku i takiego Piasta wszyscy w Żmigrodzie chcą oglądać. Dziękuję piłkarzom, za to że sprawili swoja postawą naszym kibicom wiele radości – mówił po meczu prezes Piasta Rafał Zagórski.