Turniej Pucharu Polskiej Federacji Taekwon-do

863
Młodsi zawodnicy walczyli z miękkim kijem.

Zawody tej rangi to wielkie wydarzenie, na które zjeżdżają zawodniczki i zawodnicy z wielu klubów, w bardzo różnym wieku. W sobotnich zawodach Polskiej Federacji Taekwon-do wzięło udział 300 uczestników z 33 miast.

Z terenu naszego powiatu wystartowali zawodnicy z Obornik Śląskich, którzy na co dzień trenują pod moim okiem, a było ich 17 osób. Uczestniczyli także zawodnicy z Trzebnicy, dokładnie 16 osób, 8 zawodników z Zawoni, trenowanych przez Dariusza Kowalkowskiego i Jarosława Mazurczaka oraz 6-osobowa reprezentacja ze Żmigrodu, która przyjechała z trenerem Robertem Gołębiewiczem – powiedział nam Piotr Gąsior, trener oborniczan i trzebniczan, współorganizator przedsięwzięcia.

Ponieważ uczestników było bardzo dużo, zawody rozgrywano na ośmiu planszach w następujących kategoriach wiekowych: młodzik młodszy, młodzik, kadet, junior młodszy, junior, senior, super senior.

Rywalizacja dotyczyła: układów formalnych, walki miękkim kijem, testów szybkości, walk semi i light contact oraz technik specjalnych. Zawody sędziowało łącznie 50 sędziów – dodał Piotr Gąsior.

Młodzi zawodnicy walczyli miękkimi kijami.
Młodzi zawodnicy walczyli miękkimi kijami.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here