To już XII wietrzenie szaf

873

Jak powiedziała nam Agnieszka Miedzińska, która od samego początku organizuje lub współorganizuje „wietrzenie” inicjatywa rozpoczęła się dokładnie 4 lata temu. Tym razem spotkanie odbywało się na targowisku, pod zadaszonymi wiatami. Sprzedający już około godz. 9 rozkładali swoje stoiska. Tym razem pracownik OSiR-u (zarządca obiektu) pobierał opłaty targowe.

Wiem, że część osób nie wystawiła się ze względu na pogodę – powiedziała nam Agnieszka Miedzińska. Rzeczywiście, w sobotę było zimno, wietrznie i kropiło. Dla tych, którzy zdecydowali się przyjść na „szafing” były jednak dodatkowe atrakcje.

Była kawiarenka zorganizowana przez nauczycielki  i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 . Można było zjeść domowe ciasta, wypić gorącą kawę lub herbatę. W ten sposób dzieciaki zbierały pieniądze na wycieczkę szkolną. Przy okazji wietrzenia zorganizowano także zbiórkę książek w ramach akcji, która prowadzi Fundacja „Żaczek” z SP nr 2 –  dodała Agnieszka Miedzińska.

Podczas wiosennego „wietrzenia” pogoda nie dopisywała, ale mamy nadzieję, że kolejny, letni „szafing” będzie odbywał się przy sprzyjającej aurze.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here