Radna Marzanna Jurzysta- Ziętek odpiera zarzut starosty

1543
Radna Marzanna Jurzysta- Ziętek

W czasie trwającego zebrania Waldemar Wysocki wstał, wyjaśnił, że właśnie otrzymał pilnego sms-a i musi opuścić spotkanie. Został jednak zatrzymany przez mieszkańców, którym wcześniej obiecał przekazać istotną informację. Starosta więc powiadomił, że budowa drogi w Szymanowie nie będzie realizowana ponieważ radni opozycji głosowali na sesji przeciwko niej. Winą za taki stan rzeczy obarczył imiennie Marzannę Jurzysta – Ziętek, radną powiatową, mieszkankę gminy Wisznia Mała, która głosowała przeciwko uchwale. Po swoim wystąpieniu starosta przeprosił obecnych i pospiesznie opuścił pomieszczenie. Jego wyjście zbiegło się w czasie z pojawieniem się na sali byłego starosty Roberta Adacha.

Radna poczuła się zobowiązana do zajęcia stanowiska w sprawie zarzutu. Oto jej wypowiedź: Podczas spotkania w sprawie ekranów przy budowanej S5 zostałam wywołana przez pana starostę Waldemara Wysockiego, który zarzucił, że gmina Wisznia Mała wraz z drogą w Szymanowie została wprowadzona do budżetu powiatu, tylko radni opozycji (PO i PSL) nie przyjęli takiej uchwały. 

Chciałam wydać oświadczenie w tej sprawie: 11 radnych, czyli większość w powiecie opowiedziała się za przyjęciem do realizacji  czterech planowanych schetynówek. Większość radnych chce zabezpieczyć w budżecie pieniądze na wkład własny, niestety nie są dopuszczani do głosu, zabiera się im prawo podejmowania uchwał i głosowania.

1 KOMENTARZ

  1. Dalej się kłóćcie i nic nie róbcie, w ten sposób na pewno zdobędziecie poparcie w następnych wyborach. Teraz widać, że szkoda było Was wybierać ale uważam tak jak większość mieszkańców powiatu „PIERWSZY I OSTATNI RAZ”. Miłego dnia życzę wszystkim.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here