Groźna kolizja na skrzyżowaniu przy „piątce”

211
Mały samochód został dość mocno zniszczony.

Do kolizji doszło we wtorek 14 kwietnia, o godz. 13.20 na drodze krajowej nr 5, na wysokości zjazdu na miejscowość Skokowa.

W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe: volkswagen golf i fiat seicento. – Z naszych ustaleń wynika, że kierowca golfa wymusił pierwszeństwo, włączając się z drogi podporządkowanej na drogę krajową numer 5 – powiedziała nam Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Strażacy uprzątali drogę, a policjanci kierowali ruchem podczas akcji.
Strażacy uprzątali drogę, a policjanci kierowali ruchem podczas akcji.

Kiedy przybyliśmy na miejsce zdarzenia, poszkodowani znajdowali się już poza swoimi samochodami, a zespół pogotowia ratunkowego zajmował się ranną osobą. Zabezpieczyliśmy miejsce kolizji, a także wycieki płynów i odłączyliśmy akumulatory. Kiedy policja zakończyła swoje działania, usunęliśmy skutki kolizji i przekazaliśmy miejsce zdarzenia służbie drogowej. W sumie akcja trwała ponad 2 godziny, a uczestniczyła w niej jednostka OSP z Prusic i PSP z Trzebnicy, w sumie 6 strażaków – zrelacjonował Dariusz Zajączkowski, rzecznik PSP w Trzebnicy.

Jak powiedziała nam Iwona Mazur, sprawca kolizji, 24-letni kierowca golfa został ukarany mandatem karnym kredytowym. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here