Wyrzucili „podpisane” śmieci?

293
Wśród śmieci oborniczanka znalazła podpisane ćwiczenia.

Przed świętami w Obornikach Śl. przy ul. II Armii Wojska Polskiego, za oczyszczalnią ścieków ktoś zostawił górę śmieci. W większości zabawki, ciuchy, śmiecie z kuchni oraz wiele innych, a między innymi zeszyty do ćwiczeń klasa II. Jak widać są podpisane. Jeżeli matka tej uczennicy o imieniu (usunęliśmy dane – przyp. red.) nie posprząta jak najszybciej tej góry śmieci, to sprawa zostanie zgłoszona na policję. 

Wstyd !!!!!!! To najdelikatniejsze określenie, jakie ciśnie się na usta. Ręce opadają, szkoda pisać i gadać. Udostępnijcie proszę na swoich tablicach, niech to będzie przestrogą dla innych” – brzmiał wpis.

Zaraz pojawiły się pod nim komentarze innych oborniczan, którzy również zwracali uwagę ma bezsensownie porzucone śmieci, bo przecież teraz każdy za wywóz płaci gminie taką samą stawkę (za śmieci segregowane lub nie).

Po kilku dniach wpis został usunięty z profilu, a kiedy pojechaliśmy na wskazane miejsce przy oczyszczalni, śmieci także nie było. Czy wpis na portalu społecznościowym poskutkował? Czy faktycznie to „właściciel” śmieci wyrzucił je na trawę, czy też zostały zabrane „do przejrzenia” przez przypadkową osobę i porzucone? Nie wiadomo. Pewne jest jednak, że śmieci zniknęły.

My ze swojej strony polecamy prowadzić podobne akcje, ponieważ jak widać przynoszą pożądane efekty.

Jeśli widzicie Państwo w swoim otoczeniu miejsca, w których nadal zalegają śmieci prosimy przesyłanie informacji i zdjęć na adres redakcja@nowagazeta.pl

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here