Mistrzostwa młodych judoków

125

Mistrzostwa odbyły się w sobotę 11 kwietnia w trzebnickiej hali sportowej. Brały w nich udział młodzież i dzieci urodzone w latach 2001- 2007. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach wagowych. W każdej grupie przyznawane były nagrody i wyróżnienia.

Mikołaj Czarnocki wywalczył trzecie miejsce.
Mikołaj Czarnocki wywalczył trzecie miejsce.

Dziesięcioletni Mikołaj Czarnocki z Budczyc uplasował się na trzecim miejscu w swojej kategorii:  – To były moje pierwsze zawody, w których brałem udział. Bardzo się cieszę ze zdobycia trzeciego miejsca w mojej grupie, bo miałem trudnych przeciwników. Widziałem, że koleżanki i koledzy mocno walczyli o najlepsze miejsca, ja też – mówił chłopiec.

Rodzice Mikołaja są bardzo dumni z syna: -To dobrze, że dzieci mają dostęp do obiektów i imprez, na których mogą sprawdzać swoje umiejętności. Mimo młodego wieku zawodników, wiele pojedynków było bardzo zaciętych.

Mistrzostwa młodych judoków

Dużym zaskoczeniem dla nas była frekwencja na zawodach oraz profesjonalna obsługa sędziowska.

W Trzebnicy działają również inne sekcje sportowe, dzieci potrzebują ruchu i sportu dla rozwoju dzisiaj i w przyszłości, dlatego imprez sportowych dla dzieci powinno być dużo więcej.

Organizatorami imprezy byli: gmina Trzebnica, TCKiS oraz Klub Sportowy „MaKo Judo”. Cała impreza, pomimo wielkiej ilości uczestników i widzów przebiegała sprawnie, w hali panował ład i porządek. Zadbano również o zaplecze medyczne.

Młodzi zawodnicy byli zadowoleni z udziału w tak przygotowanych zawodach, organizację docenili też rodzice uczestników.

Wręczenie medali.
Wręczenie medali.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here