Obronione trzecie miejsce

44
Oborniczanie obronili trzecie miejsce.

Po raz ostatni w sezonie 2014/2015 Bór zaprezentował się swoim kibicom w obornickiej hali sportowej. Początkowo wydawało się, że bardziej zdeterminowani do osiągnięcia korzystnego wyniku są goście ze stolicy Wielkopolski. Nadawali oni ton wydarzeniom na boisku przez pierwsze dziesięć minut spotkania. W tym czasie osiągnęli swoje najwyższe, dwubramkowe prowadzenie. W dziesiątej minucie meczu poprawnie grający SPR doprowadził do remisu 6:6. Przez kolejne pięć minut tylko zawodnicy Boru skutecznie punktowali. Zdobyta przewaga pozwoliła im ustabilizować grę. Konsekwentna gra do końca pierwszej połowy pozwoliła wypracować aż sześciobramkową (18:12) przewagę nad gośćmi.

Druga połowę SPR rozpoczął uważnie, zdobywając kolejne bramki. Rozważna gra w obronie i spokojne rozgrywanie piłki w ataku obornickich szczypiornistów sprawiały duże problemy gościom z Poznania. Na parkiecie pojawiali się kolejni zawodnicy Boru. Zmiany personalne w składzie nie wpływały na wynik. Oborniczanie do końca spotkania grali konsekwentnie, kontrolując wypracowaną przewagę. Mecz, który mógł się podobać kibicom, zakończył się wynikiem 35:26. Jeszcze długo po zakończeniu spotkania kibice wraz z zawodnikami świętowali zwycięstwo.