Polonia przegrała niezwykle ważny mecz

632

Polonia Trzebnica po dwóch zremisowanych meczach, kolejno z Bielawianką Bielawa (1:1) i Bystrzycą Kąty Wrocławskie (0:0) do sobotniego pojedynku z MKS Oława przygotowywała się z nadzieją na uzyskanie korzystnego rezultatu. Warto zaznaczyć, że pojedynek ten był niezwykle ważny dla obu drużyn, gdyż póki co zarówno trzebniczanie, jak i oławianie okupują dolną strefę tabeli III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Niestety dla zgromadzonej widowni na trybunach Fair Play Areny pierwsza połowa meczu nie była ciekawym widowiskiem sportowym. Dopiero po upływie kwadransa miała miejsce pierwsza sytuacja strzelecka. Zawodnik drużyny gości zdecydował się na strzał z 18 metrów, ale Karol Buchla potwierdził swoją znakomitą dyspozycję sportową i obronił swoją „twierdzę”. Kilka minut później oławianie ponownie zagrozili bramce gospodarzy, ale również tym razem doświadczony golkiper Polonii ustrzegł swój zespół przed utrata gola. Do przerwy meczu utrzymał się wynik bezbramkowy.

Po zmianie stron zaatakowała Polonia, która najbliżej uzyskania prowadzenia była po strzale z dystansu Oskara Calińskiego, ale niestety piłka poszybowała nad bramką oławian. W 60 minucie MKS mógł zdobyć pierwszego gola, lecz futbolówka po strzale Garygi z rzutu wolnego trafiła w słupek bramki Polonii. W 64 minucie miała miejsce sytuacja, która zadecydowała o wyniku końcowym tego spotkania. Oławianie przeprowadzili składną akcję ofensywną, którą mocnym i skutecznym strzałem zakończył Zieliński. W końcowych fragmentach spotkania wyrównującego gola mógł zdobyć Jakub Dmuch, ale w klarownej sytuacji nie trafił w piłkę.

Ostatecznie podopieczni grającego trenera Sławomira Kołodzieja musieli uznać wyższość „sąsiada” z ligowej tabeli przegrywając 0:1. Była to już 18 porażka Polonii w bieżącym sezonie. W najbliższą sobotę (18 kwietnia, godz. 16) trzebniczanie w meczu wyjazdowym stawia czoła wrocławskiej Ślęzie.

Polonia Trzebnica – MKS Oława  0:1(0:0)

Bramka: 0:1 Zieliński (64`).

Polonia Trzebnica: Karol Buchla – Piotr Czarnecki, Maciej Waliszczak, Marcin Waliszczak, Maciej Ciosek, Sławomir Kołodziej, Szymon Delczyk, Marduła (46` Rafał Bucki), Oskar Caliński, Dominik Nietreba, Jakub Dmuch.

MKS Oława: Florczyk – Dołgan, Krzyśków, Kalinowski, Kozina, Krzanowski (17` Orzechowski), Prusak, Pierzga, Garyga, Kluzek (60` Zieliński), Skorupa (77` Kohut).