Sokół zdominował Orla

77

Przypomnijmy, że wyjazdowa batalia Llpian z Olimpią Kowary została przełożona na 4 czerwca.  Powodem takiego zamieszania był zły stan murawy kowarskiego stadionu. Podopieczni trenera Mirosława Drączkowskiego mieli więc sporo czasu na regenerację i jak się okazało wykorzystali ten czas maksymalnie. W sobotę Sokół rywalizował w Ząbkowicach Śląskich z tamtejszym Orłem. Po upływie 15 minut gry lipianie uzyskali prowadzenie za sprawą Łukasza Deneki. Przed przerwą w meczu Sokół uzyskał kolejną przewagę, tym razem kadrową, gdyż czerwoną kartką został ukarany zawodnik gospodarzy. W takich okolicznościach druga odsłona tego widowiska mogła mieć tylko jeden scenariusz, którego reżyserem był Sokół. Jego piłkarze uzyskali znaczącą przewagę, którą udokumentowali kolejnymi trzema bramkami: Pawła Teodorowicza, Filipa Bienkiewicz i Kamila Suppana. Ostatecznie lipianie wygrali z Orłem 4:0 i było to 8 zwycięstwo ekipy z Wielkiej Lipy w bieżącym sezonie.

Teraz załogę trenera Mirosława Drączkowskiego czeka niezwykle ważny mecz półfinału Pucharu Polski okręgu wrocławskiego z Foto-Higieną Gać.

Spotkanie to odbędzie się w środę (15 kwietnia, godz. 17).

Z kolei w sobotę (18 kwietnia, godz. 15) Sokół stawi czoła AKS Strzegom. Oba pojedynki odbędą się na boisku w Wielkiej Lipie.

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Sokół Wielka Lipa 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Deneka (15), 0:2 Teodorowicz (60), 0:3 Bienkiewicz (80), 0:4 Suppan (90+1).

Czerwona kartka: Postawa (Orzeł – 40).

Sokół: Jarosław Krawczyk – Marcin Pruchnicki, Kamil Suppan, Jacek Bąk, Jakub Renosik, Paweł Teodorowicz (65 Filip Bienkiewicz), Michał Banach (78 Kamil Frukacz), Łukasz Deneka, Mateusz Musiał (70 Wojciech Ciołek), Kamil Pyzłowski (17 Kamil Warchoł),  Michał Noga (80 Arkadiusz Markowski).

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.