Kolejny człowiek zginął na „piątce”

242

Przywsie to miejscowość położona na granicy naszego powiatu, tuż przy Rawiczu. Jak podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, policjanci o godz. 10 w piątek 10 kwietnia otrzymali zgłoszenie o wypadku.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Z naszych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki renault megan, 56-letni mieszkaniec Rawicza, na łuku drogi, jadąc od Żmigrodu w stronę Rawicza zaczął wyprzedzać ciężarówkę volvo. Zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki man, który jechał z przeciwka. W wyniku zderzenia, śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu osobowego, a kierowca mana został odwieziony do szpitala w Rawiczu.  Jak się jednak później okazało, nie odniósł cięższych obrażeń ciała, a jedynie stłuczenia – mówi Iwona Mazur i dodaje, że przez wiele godzin na miejscu wypadku pracowały ekipy, między innymi grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonywała czynności pod nadzorem prokuratora.

Siła uderzenia musiała być ogromna.
Siła uderzenia musiała być ogromna.

Przywsie to miejscowość naszego powiatu najbardziej wysunięta w kierunku Rawicza, dlatego też, jak poinformował nas Dariusz Zajączkowski, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy, pierwsi na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy z Rawicza. Jak okazało się już na miejscu wypadku, strażacy musieli rozcinać karoserię, aby wydobyć ciało kierowcy osobówki, który w wyniku ogromnej siły uderzenia został uwięziony w karoserii. W sumie w akcji ratowniczej brało udział 6 jednostek straży pożarnej i 22 ratowników.

Osobowy renault został zmiażdżony przez ciężarówkę.
Osobowy renault został zmiażdżony przez ciężarówkę.

Do czasu udrożnienia drogi ruch kierowany był przez policjantów objazdem, przez miejscowość Przywsie. Dopiero około godz. 14 ruch na drodze wrócił do normy. Jak wynika z naszych ustaleń, wszyscy kierowcy byli trzeźwy. Prokurator zdecydował o skierowaniu zwłok kierowcy renaulta do zakładu medycyny sądowej – dodaje policjantka.    [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here