Egzamin gimnazjalny już dziś

  141

  W naszym powiecie do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 742 uczniów w 12 szkołach. Do testu przygotowuje się również 9 trzecioklasistów z Gimnazjum dla Dorosłych w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Trzebnicy. Kontrola wiadomości rozpoczęła się dziś o 9.

  W dniu dzisiejszym, w części humanistycznej zostanie sprawdzona wiedza uczniów z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Dzień później, w środę 22 kwietnia, w części matematyczno- przyrodniczej trzecioklasiści wykażą się wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Sesja zakończy się w czwartek 23 kwietnia egzaminem z języka obcego.

  Termin egzaminu dodatkowego ustalony został na dni: 1, 2 i 3 czerwca. Przystąpią do niego uczniowie, którzy z uzasadnionego powodu nie napisali testu w pierwszym terminie. Oddanie pracy egzaminacyjnej jest warunkiem ukończenia gimnazjum.
  Każdy uczeń przystępujący do egzaminu musi posiadać przy sobie:
  – legitymację szkolną;
  – pióro lub długopis z czarnym tuszem;
  – ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.
  Żadnych innych przedmiotów nie wolno mieć. W dniach egzaminu obowiązuje stosowny ubiór i schludny wygląd. Maskotki i wszelkie inne akcesoria przynoszące szczęście muszą pozostać w domu i dopingować swoich właścicieli na odległość.
  Na identycznych zasadach, w tych samych terminach, ale w godzinach popołudniowych przystąpią do egzaminu uczniowie gimnazjów dla dorosłych.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here