Wieś, która umie się promować

1502
Sołtys Niezgody (po prawej) poprowadzi turniej piłki nożnej.
Sołtys Niezgody (po prawej) poprowadzi turniej piłki nożnej.

Gospodarz wsi uważa, że miejscowość powinna się dobrze promować i nie przepuszcza żadnej okazji, która mogłaby w tym pomóc.

Niezgoda  to wieś leżąca przy drodze wojewódzkiej. Przy wjeździe znajdują się witacze, a w środku miejscowości jest tablica przedstawiająca walory Niezgody oraz drogowskaz informacji turystycznej. Wieś znajduje się w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy, dookoła są lasy, stawy, rezerwat ornitologiczny, szlaki rowerowe i piesze, ścieżka edukacyjna „Trzy Stawy”, na której znajduje się Czatownia pod Kormoranem do obserwacji ptaków. W Niezgodzie warto zobaczyć rezerwat „Olszyny Niezgodzkie” rzeźbę Krokodyla, wieżę widokową na staw Stary, a także tamę na Baryczy. W Niezgodzie w Kwaterze Myśliwskiej jest możliwość noclegu oraz wyżywienia. W naszej miejscowości znajduje się również wypożyczalnia rowerów. Jak widać duży nacisk kładziemy na promocję Niezgody, między innymi poprzez wydanie widokówek, których mamy cztery rodzaje. Mamy także kalendarze, kubki, koszulki, a w tym roku planujemy wydać przewodnik turystyczny po Niezgodzie i okolicy, na który pozyskaliśmy środki z pożytku publicznego – mówi Dariusz Gierus i dodaje, że w lipcu 2014 roku w Telewizji Wrocław został wyemitowany program pt.”Mieszkam na wsi”, pokazujący walory turystyczno-przyrodnicze Niezgody.

W ostatnich dniach wiosna wróciła już do nas. Do Niezgody warto wybrać się chociażby na wycieczkę rowerową, aby pooddychać świeżym powietrzem, odpocząć na łonie natury, poobserwować przyrodę. Naprawdę warto!

Ponad 200 mieszkańców ma wieś Niezgoda.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here