Wieś, która umie się promować

1502
Sołtys Niezgody (po prawej) poprowadzi turniej piłki nożnej.
Sołtys Niezgody (po prawej) poprowadzi turniej piłki nożnej.

We wsi udało się wyremontować świetlicę wiejską, chodnik przy drodze wojewódzkiej, który przebiega przez całą miejscowość, chodnik przy drodze gminnej. Położono także nową nawierzchnię na drodze do Rudy Żmigrodzkiej. Mamy także nową drogę do osiedla oraz drogę powiatową w kierunku powiatu milickiego. Odbył się również długo wyczekiwany remont drogi wojewódzkiej, położono nową nawierzchnię w kierunku Żmigrodu. Mamy także plac zabaw z wiatą oraz boiskiem do gry w piłkę nożną i siatkową –  wylicza sołtys i dodaje, że zostało jeszcze jednak sporo spraw, które chciałby w najbliższym czasie załatwić. – Do zrobienia została droga gminna w stronę Milicza, remont remizy strażackiej, zagospodarowanie placu przy świetlicy.

Kiedy zapytaliśmy sołtysa o to, co jest największym atutem miejscowości, bez wahania odpowiedział: przyroda.

Okazuje się, że w tak niewielkiej miejscowości działają i to bardzo prężnie aż dwa stowarzyszenia.

Jedno to OSP, a drugie, które powstało pod koniec 2013 roku to Stowarzyszenie „Nasza Wieś Niezgoda”. Stowarzyszeniu udało się w 2014 r. pozyskać prawie 11 tys. zł. Środki pochodziły z pożytku publicznego Gminy Żmigród, Urzędu Marszałkowskiego oraz Nadleśnictwa Żmigród – mówi Dariusz Gierus i dodaje, że we wsi odbywa się wiele imprez cyklicznych:

W Niezgodzie organizujemy: Dzień Krokodyla Niezgodzkiego, Niezgodzką Majówkę, turniej piłki nożnej organizacji pożytku publicznego” , Dzień Dziecka, Mikołaj dla dzieci, bal przebierańców dla dzieci oraz dorosłych – wymienia sołtys.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here