Okradała rodziców

173
osiemnastoletnią trzebniczankę, która wraz z chłopakiem przez pół roku okradała swoich rodziców.

Jak nas poinformowała Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, niedawno policjanci wydziału kryminalnego trzebnickiej komendy zatrzymali 18-letnią dziewczynę i jej 23-letniego chłopaka, podejrzanych o liczne kradzieże mienia. Jak się okazało, głównymi ofiarami złodziejskiej szajki są rodzice zatrzymanej dziewczyny, którzy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy kilkanaście razy zostali przez nich okradzeni.

Łupy rodzinnych złodziejaszków nie są małe: sprzęt elektroniczny, laptop, tablet, wiertarka, wykrywacz gazu i spora ilość złota – to skradzione mienie, które rodzice osiemnastolatki oszacowali kwotę blisko 9 tys. złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze trzebnickiej policji, złodzieje skradzione rzeczy zastawiali w lombardach. Okazało się, że sprawczynią jest córka pokrzywdzonych. Policjanci ustalili, że 18-latka nie działała sama, zarzuty kradzieży usłyszał również jej 23-letni chłopak.

Podejrzany mężczyzna usłyszał już dziesięć zarzutów kradzieży, a jego dziewczyna – siedem. Tłumacząc  powody swojego postępowania oboje twierdzili, że nie mieli środków finansowych na własne potrzeby.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here