Przerażające statystyki z „piątki”

361

Droga krajowa nr 5 łączy jedne z największych aglomeracji miejskich w Polsce. Przebiega przez województwa: kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i dolnośląskie. Rozpoczyna się w okolicach Grudziądza, a kończy na granicy z Czechami w Lubawce (powiat kamiennogórski). W naszym powiecie prowadzi od Psar (gm. Wisznia Mała) do Przywsia (gm. Żmigród), co daje łącznie 50 km drogi.

Przyczyn wypadków jest wiele

Jak mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zdecydowanie najwięcej wypadków spowodowanych jest błędami ludzi.

To, czy prowadzimy samochód bezpiecznie zależy nie tylko od umiejętności, ale i od formy w jakiej siadamy za kółko. Jedną z  przyczyn wypadków jest prowadzenie po alkoholu. Jeśli widzimy, że ktoś wsiada do auta pod jego wpływem powinniśmy zabrać mu kluczyki, bo nie tylko może zrobić sobie krzywdę, ale i innym ludziom. Powinniśmy prowadzić pojazd wypoczęci, wyspani, nie możemy być zdenerwowani. Niektóre leki mają takie działanie, że spowalniają reakcje kierowcy, podobnie jak alkohol czy narkotykach – mówi policjantka i dodaje, że głośne słuchanie muzyki i hałaśliwe zachowanie pasażerów również rozprasza kierowców.

Zły stan techniczny pojazdów również może być przyczyną wypadku, chociaż samochody mamy coraz nowsze. W tym przypadku największe znaczenie ma stan ogumienia.

Więcej po zalogowaniu się

[hidepost=0]  [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here