Ostre strzelanie KS Krościna Wielka

696

Już w 3 minucie szybki atakujący gości Tomasz Bąk, przejął piłkę w środkowej części boiska, zostawiając obrońcę w tyle, podprowadził ją w pole karne i oddał celny strzał (0:1). W odpowiedzi gospodarze zaatakowali wprowadzając piłkę w pole karne gości. Obrońca zatrzymał piłkę ręką, a sędzia nie miał innej możliwości jak zarządzić jedenastkę. Skuteczny strzał wykonał bramkarz gospodarzy i mieliśmy remis 1:1. Nie długo czekaliśmy na trzeciego gola. Znów Tomasz Bąk wykonał podobny rajd, z tym, że na przeszkodzie stanął mu bramkarz, który usiłował zatrzymać płasko uderzoną piłkę. Ta jednak przetoczyła się pomiędzy jego rękami i Tomasz bez przeszkód skierował do bramki (1:2). Prowadzenie ostudziło zapały gości. Gra wyrównała się z lekką przewagą Krościny. Dopiero w 21 minucie Karol Bąk, po nieudanej obronie gospodarzy celnie uderzył i mieliśmy już 1 do 3. Od tej pory worek z bramkami rozwiązał się całkowicie. Zobaczyliśmy 4, 5 i 6 bramkę zdobytą przez gości, także przez Tomasza. Gospodarze przypomnieli sobie że oni też potrafią strzelać bramki i zapisali drugą w wykonaniu Damiana Dudka (2:6).

Druga połowa nie była już tak błyskotliwa dla piłkarzy z Krościny. Co prawda trener dokonał zmiany zawodników, a główny strzelec wypoczywał. Ta korekta w drużynie gości rozluźniła ich szeregi. Sytuację wykorzystali gospodarze, często atakując bramkę gości. Bramkę zobaczyliśmy jednak dopiero po 20 minucie tej połowy. Trzecią dla gospodarzy zdobył Sławomir Amanowicz (3:6). Za chwilę mieliśmy odpowiedź gości i gol Marcina Pisuli (3:7). Mecz zakończył się jedenastką gospodarzy w wykonaniu Piotra Wyszyńskiego (4:7).

Dodać trzeba, że mecz toczył się w sportowej atmosferze. Zawodnicy wykazali dobre przygotowanie do sezonu, rozgrywając szybki mecz od pierwszego do ostatnie gwizdka sędziego.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

gospodarze – Witold Rosiński, Adam Pindel, Dominik Wojciechowski, Damian Dudek, Sylwester Gawlik, Piotr Wyszyński, Mateusz Kujawa, Maciej Kotara, Mariusz Pindel, Sławomir Amanowicz, Dawid Amanowicz, Piotr Wojciechowski, Marcin Dufrat. Drużynę prowadził Józef Zabiegalski;

goście – Piotr Suchacki, Artur Bąk, Piotr Bąk, Sebastian Kokora, Patryk Pisula, Marcin Pisula, Karol Bąk, Janusz Gragosz, Sebastian Oczeretko, Tomasz Bąk, Mateusz Barczyk, Rafał Dragosz, Robert Kokoszka, Paweł Dziurn, Arkadiusz Gapanow, Patryk Dragosz, Mateusz Kawalec. Drużynę prowadził Czesław Sochacki.