Gminne busiki będą droższe, ale tylko za miastem

292

Radni burmistrza Długozimy, na poniedziałkowej sesji zatwierdzili nowy cennik na miejskie busiki. Niestety sporo wzrosną ceny za jazdę busem do okolicznych wiosek. Zgodnie z nowym cennikiem, który zacznie obowiązywać 14 dni po ukazaniu się uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego, bilety jednorazowe na terenie miasta Trzebnica (1 pętla) będą kosztować 1 zł. Natomiast bilety jednorazowe poza strefę miasta Trzebnica na odległość:

do 5 km – maksymalnie 3 zł;

od 5 do 10 km – maksymalnie 4 zł;

od 10 do  15 km – maksymalnie 5 zł;

od 15 do 20 km – maksymalnie 6 zł.

Osoby posiadające kartę „Trzebnicka Rodzina 3+” na ternie miasta jeżdżą za darmo, ale jak zaznacza uchwała, tylko jedną pętlę!? Poza strefą miasta na odległość:

do 5 km – będzie trzeba zapłacić nie więcej niż 1,5 zł;

od 5 do 10 km – maksymalnie 2 zł;

od 10 do 15 km – maksymalnie 2,5 zł;

od 15 do 20 km – maksymalnie 3 zł.

Prawo do stuprocentowej ulgi mają też dzieci do czwartego roku życia, osoby niewidome, inwalidzi wojenni zaliczani do I grupy inwalidzkiej oraz przewodnik towarzyszący wcześniej wymienionym.

Przewóz pieska lub kotka nie trzymanego na rękach kosztuje tyle co jazda osoby bez zniżek.

Wczorajsza uchwała wprowadziła cennik, w którym występują maksymalne ceny biletów. Nie określiła jednak, kto i w jaki sposób ma określić, jak ma być wyliczana cena biletu na konkretnej trasie. Czy to kierowca będzie ustalał, kto płaci maksymalne stawki, a kto ma dodatkową „zniżkę”, a może to pasażer będzie mógł sobie wynegocjować, za ile pojedzie? I jeszcze najważniejsze pytanie: kto pokryje różnicę między ceną maksymalną a faktyczną?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here