Każdy z Nas powinien być najlepszym ekspertem swojego ciała i ducha

5530
Bardzo się cieszę kiedy mogę komuś pomóc. Zmniejszyć ból czy cierpienie to jest bezcenne.
Bardzo się cieszę kiedy mogę komuś pomóc. Zmniejszyć ból czy cierpienie to jest bezcenne.

NOWa: Co panu sprawia „dziecięcą” frajdę?

TP: Wysiłek fizyczny, zmęczenie aż do utraty sił. To jest to. W pracy natomiast bardzo się cieszę kiedy mogę komuś pomóc. Zmniejszyć ból czy cierpienie to jest bezcenne. Często mówię to studentom, że same zarobki nie są najważniejsze ale sens wykonywanej pracy. Praca lekarza czyli pomaganie innym daje taki rodzaj satysfakcji jakiego nie można kupić za pieniądze.

NOWa: Co jest dla pana największą wartością w życiu?

TP: Myślę, że ważna w życiu jest pokora. Aby być pokornym, nie szafować słowami „zawsze”, „na pewno”, „nigdy”. Wszystko może się zdarzyć w medycynie i w życiu.

NOWa: Czy myśli pan o swoim zdrowiu?

TP: Najważniejsza jest profilaktyka. Trzeba dbać o zdrowie zanim się zachoruje a nie tylko skupiać się na leczeniu. Zwracam uwagę na to co jem. Prowadzimy z rodziną zdrowy tryb życia, staram się wysypiać. Jestem dobrze zorganizowany i zawsze mam czas na jedzenie. Jego brak powoduje frustrację. Bez jedzenia moja praca nie będzie dobra  i wydajna. Poza tym mam dużo ruchu, wysiłku fizycznego. Natomiast badania robię rzadko dlatego, że słucham swojego organizmu i kiedy coś mnie zaniepokoi, idę na badania. Trzeba przysłuchiwać się sobie, wtedy można coś zauważyć. Ludzie często chcą aby to robić za nich, aby nie myśleć o swoim zdrowiu a to błąd. Każdy z nas powinien być najlepszym ekspertem swojego ciała i ducha. Lekarzowi trzeba pomóc.

 

1 KOMENTARZ

  1. Z wielką atencją czytałam ten wywiad z Panem Doktorem Habilitowanym Tomaszem Pawłowskim.
    Potwierdzam to, co napisano o Nim. Od 2009 roku jestem Jego stałą pacjentką. To lekarz pełen ciepła, empatii, słuchający pacjenta z ogromną uwagą, pamięta o czym rozmawialiśmy na ostatniej wizycie. A są one co 2-3 miesiące. A Jego poczucie humoru jest wręcz GENIALNE!

    Ostatnio był na wakacjach a ja potrzebowałam pilnej konsultacji dla bliskiej mi osoby. Szkoda, że Go nie było w tym czasie ….. Wiem, co mówię, bo widzę teraz OGROMNĄ różnicę między Obu Lekarzami!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here