Zgoda, ale pod warunkami

203

Przypomnijmy, że na drodze ustawiono znak ograniczający ciężar poruszających się po niej samochodów do 10 ton. Mimo to, ciężarówki jednej z firm, wożące ziemię i inne ciężkie odpady poruszały się po drodze.

Jak poinformowała nas Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, policja nie może karać kierowców tej konkretnej firmy, ponieważ otrzymali oni zgodę od Zarządu Dróg Powiatowych na przejazd tą drogą.

O to jak wygląda sytuacja zapytaliśmy również ZDP. Po 14 dniach otrzymaliśmy odpowiedź, że  w dniu 3 grudnia 2014 r. ZDP wydało zezwolenie na przejazd drogą powiatową nr 1358 D, dla firmy P.B.I. Eko-Inżynieria Sp. z o.o z Ostrowa Wielkopolskiego.

Firma ta realizuje dla gminy Oborniki Śląskie zadanie „Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Obornikach Śląskich w ramach projektu czysta woda w Gminie Oborniki Śląskie – Etap I”. Firma wystąpiła o wydanie zezwolenia na przejazd jeszcze większej ilości pojazdów, ale Zarząd Dróg Powiatowych odmówił wydania takiego zezwolenia. W zakresie wydanych już zezwoleń wysłano upomnienia, żeby ograniczono przejazd pojazdów ciężarowych do niezbędnego minimum. Dodatkowo upomniano na piśmie firmę, żeby nie przewoziła mokrych mas ziemnych, aby przez nieszczelne burty nie wydostawało się błoto na nawierzchnię jezdni asfaltowej. Brak spełnienia tych kryteriów spowoduje cofnięcie wydanych zezwoleń – odpowiedział Paweł Kaźmierczak, p.o. dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy.

Tak więc ciężarówki mogą poruszać się po drodze Wielka Lipa – Rościsławice (wykonują zlecenie dla gminy), wygląda jednak na to, że ZDP podziela obawy mieszkańców, bo nie chce nadmiernej eksploatacji tego odcinka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here