Nieoczekiwana zmiana kierowniczki

1709
Ewa Pasek, która wróciła na stanowisko kierownika Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ma doświadczenie na tym stanowisku. W piątek 27 marca wspólnie z prezesem ZGK przedstawiała radnym i burmistrzowi, co składa się na cenę za wodę i ścieki.

Oborniczanin (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) zwrócił się do nas z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, jaka kilka tygodniu temu wydarzyła się w obornickim Zakładzie Gospodarki Komunalnej: – Wiem, że zwolniono dotychczasową kierowniczkę ZGK, która odpowiedzialna była za sieć wodociągową. Z moich informacji wynika, że Anita Wudarczyk, która do tej pory pełniła funkcję kierownika, zwolniona została praktycznie z dnia na dzień. Kobieta ta miała odpowiednie kierunkowe wykształcenie wyższe. Na jej miejsce zatrudniono z powrotem Ewę Pasek, którą zwolnił poprzedni prezes ZGK, ponieważ nie miała wykształcenia wyższego i odpowiednich kwalifikacji. Teraz jednak, Radosław Kowalik zatrudnił Ewę Pasek, która obecnie jest radną powiatową, ponieważ weszła w skład rady po rezygnacji Henryka Cymermana, który objął funkcję wiceburmistrza – powiedział nasz rozmówca.

Również użytkownik portalu Oborniki Śląskie w komentarzu pod tekstem „Kto musi znać się na sporcie” napisał: „W Obornikach Śląskich PO przyjmuje kierowniczkę na wodociągach bez wykształcenia i konkursu to jest ok?”.

4 KOMENTARZY

 1. Dlaczego ten “zatroskany “Oborniczanin nie interesował się “desantem “ prezesa Sołowieja ( jak meteor-narobił zamieszania i zniknął ) z którego to została P.Wudarczyk mianowana.
  Uważa Pan że wykształcenie wystarczy ?Nie ważne doświadczenie,kompetencje i wieloletnia praktyka ?
  Ważne żeby swój i z papierkiem !!
  P.Pasek przez wiele lat nabywała praktycznej wiedzy jako zastępca-nie” wskoczyła “ od razu na kierownika a wiedzy można tylko pozazdrościć.
  Jeśli Pan tak wierzy w wiedze papierkową – to może się Pan dowiedzieć że “Panoramę Racławicką “namalował Chopin – o czym ja się dowiedziałem od studentki czwartego roku.
  Nie kwestionuję wiedzy P.W, ale niestety jeszcze długo musi nabywać doświadczenia żeby dorównać P.P.

 2. Jak Burmistrz może tak kłamać!!!! Przecież to on mianował Panią P. na kierownika (jest wielu lepszych fachowców z wyższym wykształceniem). Prezes ZGK najpierw ja zwolnił a teraz przyjmuję? Gdzie tu logika.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here