Gaudia zasłużyła na brawa !

714
Trzebniczanki spisały się na medal ... właściwie na puchar.

W sobotę, 28 marca w Brzegu Dolnym odbył się towarzyski turniej, kończący sezon siatkarski na Dolnym Śląsku. W zawodach wzięło udział  siedem drużyn z dolnośląskiej czołówki. Oprócz trzebniczanek przyjechały zawodniczki MOS-u Wrocław, Tygrysów Strzelin, po dwie drużyny wystawili AZS AWF Wrocław oraz gospodynie Rokita Brzeg Dolny. Turniej nie miał ścisłych ograniczeń wiekowych, dlatego w drużynie mogły grać zarówno zawodniczki na co dzień grające jako młodziczki, jak również kadetki. MMKS „Gaudia” Trzebnica wystąpiła zatem w następującym składzie: Patrycja Zaraz, Patrycja Kluga, Karolina Natanek, Marlena Filip, Izabela Kubiak, Patrycja Włodarczyk, Agata Sokołowska oraz Leonie Kunkel.

Walka była zacięta, a zważywszy na system rozgrywanego turnieju – każdy z każdym – nie było łatwo. Z każda piłką zmęczenie się nasilało, coraz trudniej było wykrzesać z siebie odrobinę siły do walki. Jednak udało się. Ani wrocławianki, ani strzelinianki nie zdołały pokonać idących za ciosem dziewcząt z Trzebnicy. Gaudianki nie poddały się w żadnym meczu, odnosząc zwycięstwo w każdym z nich, co doprowadziło naszą drużynę do ścisłego finału. W finale spotkały się z jedną z drużyn z Brzegu Dolnego. I chyba dobrze, bo nasze zawodniczki znają się bardzo dobrze, wiedzą jak kto gra i nie ukrywają sympatii do siebie. Rozegranie końcowego meczu wyraźnie było dla obu zespołów przyjemnością i mimo ogromnego zmęczenia, również doskonałą zabawą.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here