Czy radni i urzędnicy oddadzą kasę?

236

Wielkie poruszenie wywołało pismo złożone 16 lutego przez Roberta Korytkowskiego, p.o. dyrektora Domu Dziecka w Obornikach Śl., do Rady Miejskiej w Żmigrodzie, w którym zaapelował do radnych o zaprzestanie naruszenia prawa. Jego zdaniem gminę od 2011 roku zamieszkuje mniej niż 15 tys. mieszkańców.

Okazuje się, że liczba mieszkańców gminy ma wpływ na podstawę naliczania wysokości diet radnych, a także pensji burmistrza czy skarbnika gminy. Przypomnijmy, że zdaniem Roberta Korytkowskiego, radni podejmując uchwały o wysokości diet i pensji oparli się na błędnych danych dotyczących ilości mieszkańców (przyjęli, że mieszkańców jest ponad 15 tys.) i tu właśnie, jego zdaniem, prawo zostało naruszone. Żmigrodzianin dowodził, że według Głównego Urzędu Statystycznego i Państwowej Komisji Wyborczej, liczba mieszkańców w 2014 roku wynosiła 14 tys. 829 osób, co więcej już od 2011 roku liczba mieszkańców nie przekraczała 15 tysięcy. Przypomnijmy również, że Bartosz Wiśniewski z biura prasowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego mówił nam, że dla urzędu najważniejsze są właśnie dane zgromadzone przez GUS. Pracownik tego urzędu zapewnił nas, że w danych, które są dostępne na stronach GUS (ilość mieszkańców poniżej 15 tys.) nie może być mowy o pomyłce. Czy w takim razie radni, burmistrz, skarbnik, a przez pewien czas i sekretarz Żmigrodu mieli w nieprawidłowy sposób wyliczane diety i pensje? Czy pobrali za duże wynagrodzenie?

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]  [/hidepost]

2 KOMENTARZY

  1. Jeśli ten Duda jest jak przedstawiciele PiS w powiecie to nie ma na kogo głosować. Pełna zenada, zgroza i przestroga dla inteligentnych!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here