MTB daje najwięcej satysfakcji

585
Jakub Krupa podczas zawodów w Żerkowie.

Jakub Krupa na rowerze jeździ od najmłodszych lat: – Nauczyłem się jeździć stosunkowo szybko, bo w wieku 3-4 lat, początki były śmieszne zwłaszcza dla mojej rodziny, wyglądały w ten sposób, że rozpędzałem się z pochylonego podjazdu pod domem a hamowałem na bramie wjazdowej uderzając w nią. Z czasem udało się opanować sztukę hamowania oraz inne aspekty dotyczące bezpiecznej jazdy na rowerze.

Profesjonalnie dzięki wujkowi

Prawdziwie wyczynowa jazda na rowerze rozpoczęła się dzięki wujkowi Jakuba, który kiedyś sam był kolarzem szosowym. Mietek Piotrowicz zasięgnął języka gdzie w najbliższej okolicy jest klub kolarski MTB zajmujący się szkoleniem młodzieży. W ten sposób w 2013 roku podczas zawodów w Mienicach Jakub spotkał się z trenem Władysławem  Pukowcem z Wrocławskiego Klubu Kolarskiego.

Po zwycięstwie w swojej kategorii wiekowej również z zawodnikami WKK zaproponowano mi przyłączenie się do klubu, co było równoznaczne z wyrobieniem licencji kolarskiej oraz udziałem w zawodach klasyfikowanych w Dolnośląskim Związku Kolarskim oraz Polskim Związku Kolarskim. Ze względu na czas dołączenia do klubu czyli końcówkę sierpnia uczestniczyłem jeszcze tylko w paru wyścigach tego sezonu. Pierwszym całym sezonem szkoleniowym, w którym trenowałem pod okiem wykwalifikowanego trenera był rok 2014, gdzie uczestniczyłem wraz z klubem we wszystkich zawodach. Był to również pierwszy rok w kategorii junior – wspomina Jakub.

MTB jest najciekawsze

Dlaczego Jakub wybrał akurat MTB? – Kolarstwo górskie MTB jest w moim przekonaniu dużo bardziej ciekawsze niż szosowe ze względu na to, że na trasie pojawia się wiele przeszkód przez co jazda jest dużo bardziej urozmaicona, z tego względu zawsze ciągnęło mnie do jazdy po lesie i polnych drogach – odpowiada.

Mimo młodego wieku, Jakub Krupa ma na swoim koncie już wiele sukcesów: Sezon 2014: 3 miejsce na Grand Prix Pogranicza w Dzikowcu, 1 miejsce swojej kategorii wiekowej w wyścigu szosowym Trzebnickie Kryterium Uliczne, 1 miejsce Cross Country w Mienicach, 1 miejsce Cross Country w Mienicach (2013), 2 miejsce Cross Country w  Mienicach (2012), w kategorii M0, 1 miejsce w Zawodach Kolarstwa Górskiego „Witkówka” w Myśliborzu. W klasyfikacji generalnej DZKol Challenge sezon zakończył na 8 miejscu. Jako jedyny reprezentant powiatu trzebnickiego uczestniczył w zeszłorocznych Mistrzostwach Polski MTB XCO w kategorii junior.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here