Odnowiony dworzec to prawdziwa wizytówka miasta

197
Wyremontowany hol dworca nie pomieścił wszystkich, którzy przyszli na uroczyste otwarcie.

Przypomnijmy, że obiekt przeszedł kompleksową przebudowę. Odrestaurowano elewację budynku i elementy sztukaterii, zamontowano oświetlenie, które podkreśla walory obiektu w godzinach wieczornych i nocnych. W budynku pojawił się też monitoring. Prace objęły również m.in. wymianę instalacji i poszycia dachowego. Zgodnie z zaleceniami konserwatora, wewnątrz dworca zachowana została zabytkowa posadzka, a drzwi i okna wykonano zgodnie z historycznym wzorem.

Dworzec odzyskał dawny blask i zyskał nowoczesność

Jak zapewnia Maciej Bułtowicz, rzecznik PKP S.A dworzec jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Wprowadzono również udogodnienia dla matek z dziećmi. Na dworcu można skorzystać z przewijaka. Zmianie uległo również otoczenie dworca. Obok obiektu wyznaczono miejsca parkingowe, w tym dla osób niepełnosprawnych, zamontowano stojaki na rowery. Zrewitalizowano również pobliski park – mówi rzecznik.

Dworzec w Obornikach Śląskich to jeden z pierwszych obiektów zmodernizowanych w 2015 roku – mówi Wojciech Rokicki, dyrektor Departamentu Inwestycji w PKP S.A. – Do końca tego roku chcemy oddać do użytku jeszcze ponad 20 przebudowanych dworców. W sumie wydamy na ten cel ok. 350 mln zł – dodaje.

W budynku  znajdzie się również Biblioteka im. Jarosława Iwaszkiewicza – zajmie część budynku, w którym kiedyś mieściła się dworcowa restauracja oraz przylegający do niej parterowy łącznik, a także część piwnic, gdzie powstanie sala konferencyjno-wystawowa.

Koszt przebudowy dworca w Obornikach Śląskich wyniósł 4,5 mln zł netto. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych PKP S.A. oraz środków budżetu państwa – dodaje rzecznik.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]   [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here