Koncert Pasyjny – Golgota.

175

Skład Płecha Projekt to – Piotr Płecha (śpiew i instrumenty klawiszowe) oraz Bartosz Bobeł (flety etniczne). Pierwszy ze wspomnianych artystów był gitarzystą basowym, w znanym zespole Budka Suflera w latach 1983 – 86.

Koncert Golgota w Szewcach.
Koncert Golgota w Szewcach.

Przed rozpoczęciem koncertu Pan Piotr powiedział: – Nasz koncert będzie spotkaniem teraźniejszości z przeszłością. Spotkaniem tradycji z nowoczesnością. Spotkaniem instrumentów elektrycznych z akustycznymi, a przede wszystkim – będzie to nasze spotkanie z Bogiem. Będzie to zaduma nad tym co uczynił dla nas Jezus Chrystus, który żyje. 

 Dźwięki klawiszy i elektrycznych syntezatorów w połączeniu z fletem i podniosłym wokalem wprawiały słuchaczy w melancholijny nastrój. Śpiewane teksty, umacniały klimat panujący w kościele i skłaniały do przemyśleń.

Na koncert przybyło wiele osób. Kościół był zapełniony niemal do ostatniego miejsca. Publiczność w zadumie słuchała utworów i żywiołowo nagradzała brawami muzyków.

Koncert zorganizowany został przez OKSiR Wisznia Mała, we współpracy z parafią św. Anny. Wstęp na koncert był bezpłatny.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here