Kradł pieniądze ze skarbonki w bazylice

148

To już kolejny przypadek w ostatnich miesiącach, kiedy policjanci zatrzymali złodzieja, który kradł pieniądze ze skarbonki znajdującej się w trzebnickiej bazylice.

W styczniu tego roku policjanci zatrzymali 24-leniego mężczyznę, który nie tylko okradał skarbonkę, ale i pomieszczenia Caritasu, w których znajdowały się między innymi produkty dla osób potrzebujących. Wtedy sprawca ukradł pieniądze, a także jedzenie, których wartość oszacowano na 1 tys. złotych.

Tym razem policjanci wydziału kryminalnego z trzebnickiej komendy w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamania do tej samej drewnianej skarbonki w bazylice.

Podejrzany usłyszał już 12 zarzutów włamania i usiłowania włamania. Przyznał się do popełnionych czynów. Jak ustalili funkcjonariusze wszystkie czyny miały miejsce w okresie od 7 do 23 marca tego roku. Sprawca pokonywał zabezpieczenie i kradł znajdujące się w skarbonce pieniądze. Straty jakie spowodował oszacowano na kwotę ponad 230 złotych – podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy i dodaje, że teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a o jej wymiarze zadecyduje sąd.

1 KOMENTARZ

  1. Pewnie to przykładny chrześcijanin był – ochrzczony, bierzmowany, uczęszczał na religię w szkole, chodził na spowiedź. Może chciał tylko pożyczyć na prawnika dla ojca Gila czy biskupa Wesołowskiego.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here