Z pokolenia na pokolenie bliżej sukcesu…

271
Ojciec z synem dumnie pokazują swoje gospodarstwo.

Jak udowodnili nam panowie Damian i Grzegorz Rychlicki, nie trzeba mieszkać w dużym mieście, aby osiągnąć duży sukces. Ojciec i syn zostali nagrodzeni tegoroczną nagrodą Żmigrodzkiego Smoka Sukcesu w kategorii rolnictwo, co kosztowało ich wiele pracy i poświęceń nie tylko w ubiegłym – 2014 roku, lecz przez wszystkie lata ich pracy w gospodarstwie. W każdej kategorii były po trzy nominacje, a członkowie kapituły wybrali zwycięzców.

Panowie Rychliccy od lat korzystają ze środków unijnych na rozbudowę swojego gospodarstwa. Przez cztery lata ich dotacje wyniosły blisko 900 tys złotych. – Dzięki dotacjom z unii nasze gospodarstwo przez ostatnie 4 lata powiększyło się dwukrotnie. Mamy nowsze maszyny, więcej sprzętu oraz większy zakres usług. Nasza produkcja jest na skalę przemysłową, a odbiorców mamy w całym kraju, nawet w Szczecinie czy Poznaniu. Sezonowo od 13 lat zatrudniamy powyżej dwudziestu pracowników z Ukrainy – zdradza nam Grzegorz Rychlicki. Nasze gospodarstwo specjalizuje się w produkcji warzyw różnego rodzaju, natomiast jednym z głównych jest bób. W 2014  roku sprzedaliśmy ponad 60 ton bobu, a to wszystko w półkilogramowych woreczkach. Z pieniędzy, które dostaliśmy z Unii zbudowaliśmy własną suszarnię, która nie służy tylko nam, ale także innym rolnikom z okolic – dodaje Damian Rychlicki.

2 KOMENTARZY

  1. Zatrudniają pracowników z Ukrainy? To wstyd, pewnie za takie grosze żaden szanujący się Polak nie podjął się takiej pracy. Sukces czyimś kosztem jak to w POlsce.

    • TAK WLASNIE DOTACJE TANIA SILA ROBOCZA OPLACAJA SMIESZNY KRUSIK I DO PRZODU DYMAC PANSTWO SILA ROBOCZA Z UKRAINY A ZA ZALANE HEKTARY KASA Z NASZYCH PODATKOW A JAK JESZCZE DOBRZE W GMINIE TO POLOWE UMOZA TAKA WLADZA CIEKAWE CZY KONTROLE PRZEPROWADZONO W JAKICH WARUNKACH MIESZKAJA CI UKRAINCY

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here