Telefon ze szpitala, kurtka z manekina

608

Jak mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, funkcjonariusze pionu kryminalnego uzyskali informację, że w jednym ze szpitali na terenie miasta doszło do kradzieży telefonu komórkowego. Wartość skradzionego sprzętu miała wynieść 450 złotych.

Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że sprawca wykorzystując sen jednej z pacjentek zabrał z jej szafki telefon komórkowy i oddalił się. Ponadto po drodze ze szpitala skradł jeszcze sprzed sklepu kurtkę, w którą był ubrany manekin wystawowy – opisuje zdarzenia policjantka.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o kradzież kilka ulic dalej. Mężczyzna, 23-latek, ubrany był w skradzioną kurtkę.

Funkcjonariusze odzyskali także telefon komórkowy, który sprawca zdążył już sprzedać w lombardzie. Podejrzany mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Po wytrzeźwieniu przyznał się do obu czynów. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd –  mówi asp.szt. Iwona Mazur i dodaje, że za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here