Z Ukrainy do Obornik

129

Piotr Jan Brzozowski, bo takie jest prawdziwe imię i nazwisko artysty, pochodzi z Wołowa. Gra na gitarze i harmonijce ustnej. W swych utworach prezentuje delikatny, czysty wokal o bardzo szerokiej skali. Jego muzyka to połączenie rockowych ballad, country i elementów bluesa, choć jak sam powiedział: – Ja nie szufladkuję muzyki. Charakter jego piosenek porównać można do twórczości Mata Corby`ego czy Boba Dylana. Wszystkie utwory wykonane były w języku angielskim.

Występ artysty był ciągłą interakcją z publicznością. Zachęcał słuchaczy do wspólnego śpiewania, co świetnie mu wychodziło. Między piosenkami opowiadał ciekawostki o swojej twórczości. Mówił o tym, że granie koncertów to nie do końca taka łatwa praca. Wspominał swój koncert poprzedzający występ grupy Lemon i tłum krzyczących nastolatek. Przytaczał również historie związane ze swoją dziesięciodniową trasą po północnej i zachodniej Ukrainie.

Jedna z „ukraińskich opowieści” dotyczyła Bractwa Barowego. Po jednym z koncertów artysta otrzymał propozycję dołączenia do tego klubu. Jak wspomina, na początku myślał że to żart. Grupa trzydziestu mężczyzn jednak całkiem poważnie debatowała i głosowała w tej sprawie. – Czułem się jak na jakimś średniowiecznym wiecu – wspomina Piotrek. Po burzliwej dyskusji artysta z Polski został przyjęty. Od teraz jest zobowiązany, żeby zawsze gdy będzie w pobliżu ich miasta odwiedzi ich, będzie pił z nimi piwo i rozmawiał.

Porozwieszane w mieście ogłoszenia oraz akcje reklamowe na Facebooku przyciągnęły na koncert prawie 30 osób. Pani Jolanta Nitka „Nikt”, jak zwykle zadbała o atmosferę w Saloniku. Na stołach stały świece i ozdoby nawiązujące do zbliżających się świąt. Dla gości przygotowana została herbata i ciastka.

Po koncercie można było kupić płyty, koszulki oraz torby z logiem Peter John Birch. Ciekawe było to, że płyty dostępne były także w wersji winylowej. Po koncercie Piotrek rozdawał autografy. Wielu z obecnych poprosiła także o pamiątkowe zdjęcie z artystą.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here