Ekspresowe tempo przy budowie S-5

388

Podróżujący trasą Oborniki Śl.-Trzebnica zapewne zauważyli ogromne zmiany przy obwodnicy Trzebnicy. Kilka tygodni temu wyburzane były domy w Wysokim Kościele, a obecnie przygotowywany jest teren pod budowę węzła Trzebnica.

Jak poinformowała nas Natalia Kita z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, wycinka drzew, która jest prowadzona wzdłuż drogi wojewódzkiej 340  jest wykonywana w ramach budowy S-5, a inwestycja jest realizowana przez GDDKiA. – Budowa się rozpoczęła i prace realizowane są na całym odcinku pomiędzy Trzebnicą a Żmigrodem – potwierdziła Natalia Kita.

Joanna Borkowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad potwierdza, że prace są już dość zaawansowane, między innymi z powodu bardzo sprzyjających warunków atmosferycznych.

Cały czas trwa etap prac projektowych i przygotowawczych, bo przypomnijmy, że przetarg na budowę S-5 został ogłoszony w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. W rejonie węzła Trzebnica prowadzone są następujące roboty: zakończenie karczowań drzew i krzewów, usuwanie kolizji wodociągowych, usuwanie kolizji telekomunikacyjnych, budowa zapleczy budowy, a także budowa dróg technologicznych – mówi Joanna Borkowska. Przedstawicielka GDDKiA dodaje, że już wiosną, prawdopodobne w kwietniu, rozpocznie się etap właściwych prac budowlanych.

Prace porządkowe i wycinkę drzew mogą zaobserwować również osoby podróżujące do Żmigrodu. Bardzo intensywne roboty trwają w okolicach parkingu dla samochodów ciężarowych (za Prusicami) i przed miejscowością Sanie.

Schemat Węzła Trzebnickiego. Kierunek Wrocław znajduje się u dołu slajdu, u góry zaś kierunek Żmigród.
Schemat Węzła Trzebnickiego. Kierunek Wrocław znajduje się u dołu slajdu, u góry zaś kierunek Żmigród.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here