XII Turniej „I Ty to potrafisz”

668

Po przyjeździe uczestnicy zostali podzielenia na 5 grup. Następnie zostali przywitani piosenkami przez członków koła wokalnego, którym opiekuje się Eleonora Młoda. Następnie organizatorka turnieju –Lidia Ratajczyk przedstawiła grupom zasady, jakimi przy ocenianiu zadań będzie się kierować jury w składzie: Renata Jasińska (SP w Żmigrodzie), Grażyna Bybel (SP w Powidzku) oraz dyrektor szkoły w Korzeńsku Mirosław Motwicki.

Rozpoczęła się zabawa. Uczestnicy mieli wykonać 6 zadań. Po każdym prawidłowo wykonanym zadaniu mogli odkryć część ukrytego napisu (wszyscy z zaciekawieniem oczekiwali na ten moment). Poza tym wszyscy walczyli o złoty medal, nagrody i dyplom.

Zadania turniejowe były następujące:

– Nasza szkoła, klasa.

– Zimowa dyscyplina sportowa.

– Rozsypanka wyrazowa.

– Matematyczne bałwany.

– Zima w puzzlach.

– Gra interaktywna.

Po zmaganiach turniejowych uczestnicy zostali poczęstowani pysznymi pączkami i soczkami, a jury udało się na obrady. Zaproszeni trzecioklasiści mieli okazję w tym czasie zwiedzić naszą szkołę i przedstawić swoje opinie na temat zadań turniejowych.

Opinie uczniów po turnieju:

– Kacper Mikołajczyk ( SP Żmigród):  – Podobała mi się gra interaktywna oraz zadanie z bałwankami.

– Amelia Golara (SP Powidzko): – Najtrudniejsze dla mnie było zdobywanie punktów w grze interaktywnej.

– Filip Suwalski (SP Żmigród) : – Podobał mi się cały turniej, a podczas zwiedzania szkoły najbardziej byłem zachwycony salą gimnastyczną .

Po poczęstunku nadeszła chwila, na którą czekały wszystkie dzieci. Po burzliwych obradach, uznano, że wszyscy uczestnicy są zwycięzcami turnieju i wszyscy otrzymają złote medale, nagrody i dyplomy.

Po raz kolejny uczniowie klas III udowodnili opiekunom, a przede wszystkim sobie, że wiele już potrafią.

Lidia Ratajczyk wraz z dyrektorem szkoły Mirosławem Motwickim podziękowała wszystkim nauczycielom-opiekunom i dzieciom za udział w turnieju. Na koniec wszyscy nagrodzeni medalami i dyplomami wraz z opiekunami drużyn stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Lidia Ratajczyk

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here