Nie będzie wody

181

Jutro (w środę, 8 kwietnia) w godz 9-19 nie będzie wody w miejscowościach: Szewce, Ozorowice, Strzeszów, Malin, Ligota Piękna, a także w Wiszni Małej przy ulicach: Wrocławskiej, Przy Dębie, Na Kolonii, Strzeszowskiej, Sportowej, Stawowej, Szkolnej, Łąkowej, Orlikowej, Kwiatowej, Różanej, Chabrowej, Krótkiej, Wąskiej, informuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Wiszni Małej. Woda zostanie odłączona w związku z konserwacją armatury na sieci wodociągowej.

Proszę o interwencję w tej sprawie. Spółka komunalna powinna służyć mieszkańcom gminy. Wody nie będzie przez 10 godzin. Jeżeli konserwacja jest wymagana można to robić w sposób mniej uciążliwy dla mieszkańców np. prowadzić pracę w nocy, podzielić na kilka dni itp. – informował Czytelnik.

Musimy wymienić hydrant przeciwpożarowy, przy ośrodku kultury w Wiszni Małej. Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe jest to inwestycja bezwzględnie obecnie konieczna. [hidepost=0] Niestety, wodociąg, do którego jest podłączony hydrant jest tak zbudowany, że zamykając zawór w jednym miejscu, odcinamy wodę we wszystkich miejscowościach znajdujących się za nim. Prace możemy wykonać tylko w dzień. Żeby jak najlepiej wykorzystać czas i w przyszłości zaoszczędzić mieszkańcom wyłączeń, wymienimy także inne urządzenia, jak zasuwy. Będziemy starali się wykonać prace szybciej, jednak nie możemy przewidzieć wszystkich okoliczności, więc zakładamy pewien margines czasu. – powiedziała nam prezes PGK Adriana Szlachetka. – W czasie prowadzenia prac codę dostarczymy beczkowozem do przedszkola. Regulamin dostarczania wody pozwala na 12-godzinne przerwy w dostawie wody. Gdyby jednak prace potrwały dłużej niż 12 godzin, wodę dostarczymy beczkowozami.

[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here