Klienci banków muszą przygotować się na podwyżki

146

Dlaczego zmniejszyły się zyski banków

Uwarunkowania gospodarcze i polityczne sprawiły, że wzrasta siła nabywcza naszej waluty. Jako, że deflacja uważana jest za zjawisko niekorzystne dla gospodarki, Rada Polityki Pieniężnej walczy z nią obniżając stopy procentowe – które bezpośrednio powiązane są z oferowanymi przez bank usługami. Ograniczona ustawowo wysokość odsetek przy kredytach oraz bardzo niska atrakcyjność lokat (których oprocentowanie systematycznie spada) sprawiają, że tradycyjne usługi przynoszą coraz mniejsze profity, a jednocześnie ciężko jest zrekompensować straty tradycyjną ekspansją.

Na dodatek wejście w życie Rekomendacji U niemal całkowicie wyeliminowało zjawisko wymuszania ubezpieczenia kredytu w „zaprzyjaźnionym” Towarzystwie Ubezpieczeniowym, a Bankowy Fundusz Gwarancyjny został poważnie nadwyrężony.

Czego powinien spodziewać się posiadacz konta

W związku z tym, że niekorzystne zmiany dotknęły w zasadzie cały rynek – posiadacz konta w banku powinien oczekiwać podwyżek lub wprowadzenia nowych opłat. Więcej informacji znajdziemy w tym artykule: http://www.czasnafinanse.pl/produkty-finansowe/konta/artykuly/posiadanie-konta-staje-sie-coraz-drozsze , najważniejsze z nich to:

  • Wprowadzenie lub podniesienie opłat za korzystanie z kart płatniczych. Oczywiście z zastrzeżeniami – opłata pobrana zostanie jedynie w przypadku, w którym nie uda nam się zrealizować miesięcznego limitu transakcji, który to limit najczęściej także zostanie podniesiony.

  • Wprowadzenie lub podniesienie opłaty za korzystanie z bankomatów.

  • Wprowadzenie lub podniesienie opłat za przelewy zagraniczne.

  • Podniesienie kosztów usług związanych z kontem typu premium.

Klienci dużej części banków otrzymali już stosowne powiadomienia – warto zapoznać się z tabelami opłat oraz zawartymi w nich zapisami.

Więcej na następnej stronie…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here