W piątek 6 marca do Zawoni przyjedzie transport 20 ton polskich jabłek.

816

Gmina Zawonia otrzymuje za pośrednictwem Stowarzyszenia św. Magdaleny duże ilości różnego rodzaju produktów żywnościowych. Część z nich przekazywana jest osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

W środę 25 lutego krócej niż jedną godzinę trwało w Zawoni wydawanie blisko 1700 kilogramów żywności w ramach rządowego Programu Operacyjnego „Pomoc Żywnościowa 2014-220” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Nikt się nie spodziewał aż tak dużego zapotrzebowania. Nic więc dziwnego, że dla wielu zainteresowanych zabrakło przygotowanych paczek. Podobnie jak w styczniu rozdawano cukier, mleko, makaron, olej i konserwy mięsne. Na jedna osobę przypadało do 10 kilogramów żywności. Organizatorzy zapewniają, że  pusty magazyn został już uzupełniony i w najbliższych dniach wszyscy, którzy nie otrzymali paczek w lutym otrzymają je obecnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy udzielili nam pomocy w rozdziale żywności, a zwłaszcza pani Emilii Mazur-Lichosik i  panu Stanisławowi Migawie. Dziękujemy pani Grażynie Radocie za bezpłatne użyczenie magazynu oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W najbliższy piątek zapraszamy przede wszystkim rodziny wielodzietne, osoby samotne i starsze. Zapraszamy kluby sportowe, drużyny harcerskie i jednostki straży pożarnej. Zapraszamy szkoły. Zapraszamy sołtysów by hurtowo odbierali jabłka i rozdawali w swoich sołectwach dla wszystkich rodzin. Jabłka pakowane są w poręczne ponad 10 kilogramowe bezzwrotne pudełka.

Wszystkie instytucje i organizacje zainteresowane otrzymaniem jabłek prosimy o kontakt telefoniczny – tel. 71 319 40 43 dla zgłoszenia ilości odbieranych jabłek. Indywidualni odbiorcy będą mogli odbierać jabłka począwszy od godziny 10 w piątek 6 marca.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

R.Gil

 

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Mózg staje!!!
    25 lat wolności i takie efekty. Zabita działalność gospodarcza, zlikwidowane zakłady i przedsiębiorstwa. Karmi się ludzi ochłapami aby stworzyć iluzje że jest dobrze. Wstyd i hańba kiedyś przerodzi się to na sznury i latarnie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here