Daniel Długosz otrzymał nagrodę za najlepszy tekst śledczy w 2014 roku. Nagrody wręczono na Zamku Królewskim w Warszawie.

W siódmym, ogólnopolskim konkursie dla dziennikarzy mediów lokalnych Local Press, organizowanym przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych udział wzięli dziennikarze z blisko 100 gazet lokalnych.

Na konkurs nadesłano ponad 500 tekstów prasowych podzielonych na cztery kategorie: dziennikarstwo śledcze i interwencyjne, reportaż prasowy, wywiad i inne gatunki publicystyczne oraz dziennikarstwo specjalistyczne. Ponadto nadsyłano prace w kategoriach: fotografia i fotoreportaż, materiał telewizyjny, portale gazet lokalnych oraz akcje dziennikarskie.

Nagrodę pieniężną wręczał główny sponsor konkursu - Bank Zachodni WBK.
Nagrodę pieniężną wręczał główny sponsor konkursu – Bank Zachodni WBK.

Uroczysta gala odbyła się w czwartek 19 marca na Zamku Królewskim w Warszawie. Jury pod przewodnictwem Mariusza Szczygła, dziennikarza ze Studia Reportażu Gazety Wyborczej, doceniło pracę naszego dziennikarza.

W kategorii „dziennikarstwo śledcze i interwencyjne”, Daniel Długosz otrzymał główną nagrodę i czek na 5 tys. zł. Tym samym tekst pt. „Tajemnicze interesy burmistrza Trzebnicy” został uznany za najlepszy materiał prasowy  2014 roku.

– Ta kategoria dziennikarska jest niezwykle ważna i potrzebna. I cieszę się, że w lokalnych społecznościach są jeszcze dziennikarze, którzy nie boją się i potrafią patrzeć władzy na ręce – mówiła Renata Gluza (Press Warszawa), która w imieniu jury ogłaszała zwycięzcę.

– To ogromny sukces, nie tylko mój, ale całej naszej gazety. Cieszę się, że doceniony został tekst, który pokazał również ciemną stronę władzy, czyli tą, której zazwyczaj nie znamy – powiedział Daniel Długosz i dodał, że tak czy inaczej burmistrz już zapowiedział, że poda nas do sądu.

– Proszę się nie martwić, całe jury może zaświadczyć, że materiał był zrobiony zgodnie ze wszystkim zasadami rzetelności dziennikarskiej, a jak będzie trzeba może nas Pan powołać na świadków – odpowiedział z uśmiechem Mariusz Szczygieł.

To jednak nie koniec naszych sukcesów. Miło nam też poinformować, że nasz portal www.nowagazeta.pl został uznany za jeden z najlepszych portali gazet lokalnych i został nominowany w kategorii: Portale gazet lokalnych.

Tym samym stanęliśmy na podium wśród siedmiu najlepszych portali lokalnych gazet w Polsce. Do zwycięstwa zabrakło niewiele, a portalem roku uznano serwis www.24tp.pl należący do Tygodnika Podhalańskiego.

– Jesteście strażnikami lokalnej demokracji i kimś w rodzaju ogrodników, pielęgnujących wartości lokalne – mówił na Gali przyznania nagród doradca Prezydenta RP Henryk Wujec, który w imieniu Bronisława Komorowskiego odczytał również list z gratulacjami.

Zwycięski artykuł pt.: „Tajemnicze interesy burmistrza Trzebnicy” – warto przeczytać.

Nominację naszego portalu za najlepszy portal gazet lokalnych w imieniu serwisu nowagazeta.pl odebrała Klaudia Jarzyna.
Nominację naszego portalu za najlepszy portal gazet lokalnych w imieniu serwisu nowagazeta.pl odebrała Klaudia Jarzyna.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here