Pechowy wiosenny start Sokoła

127

W pierwszym wiosennym pojedynku sezonu 2014/2015 podopieczni trenera Mirosława Drączkowskiego udali się do Żórawiny, gdzie swoje mecze rozgrywa LZS Stary Śleszów. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego głównego, oba zespoły z taką samą ilością punktów sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli. Z tego powodu potyczka ta była bardzo istotna, zarówno dla gospodarzy, jak i gości. Już w 10 minucie gry śleszowianie objęli prowadzenie po niezwykle kontrowersyjnej akcji. Futbolówka została zagrana do napastnika gospodarzy, który był na ewidentnym spalonym, czego nie zauważył arbiter prowadzący zawody. Z biegiem czasu Sokół próbował odrobić straty, ale w tym dniu miał szczęścia do… arbitra głównego, który został antybohaterem tego widowiska. Tuż przed przerwą w sytuacji „sam na sam” bramkarz Starego Śleszowa sfaulował Łukasza Denekę. Sędzia wskazał na rzut karny, jednak po chwili pod „naporem” miejscowych zmienił swoją decyzję i odgwizdał pozycję spaloną zawodnika Sokoła.

Zaraz po zmianie stron lipianie doprowadzili do wyrównania. Zawodnik gospodarzy zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a „jedenastkę” na wyrównującego gola zamienił Łukasz Deneka. Dalsza część meczu obfitowała w wiele indywidualnych pojedynków w środkowej strefie boiska. W 87 minucie padł decydujący gol meczu. Zawodnik gospodarzy skutecznie egzekwował rzut wolny, piłka po drodze odbiła się jeszcze od innego piłkarza, kompletnie zmylając Jarosława Krawczyka wpadła do bramki i pechowa przegrana Sokoła stała się faktem.

W minioną sobotę do Wielkiej Lipy przybyła liderująca w rozgrywkach Miedź II Legnica, która nie doznała jeszcze ani jednej przegranej. Jak się jednak okazało ekipa trenera Mirosława Frączkowskiego nie przestraszyła się tych statystyk i była równorzędnym przeciwnikiem dla wyżej notowanego rywala. Jako pierwsi bramkę strzelili gospodarze już w 5 minucie gry za sprawą Adama Adrusiaka. Pomimo prowadzenia lipianie w dalszym ciągu stwarzali sobie sytuacje strzeleckie, ale nie potrafili ich wykorzystać. W drugiej części gry do głosu doszli legniczanie, którzy w 53 minucie doprowadzili do remisu. Kilka minut później Mariusz Bełkowski został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Od tego momentu zaznaczył się wyraźna przewaga „miedziowych”, którzy udokumentowali ten fakt zwycięskim golem, zdobytym w 81 minucie. Ostatecznie Sokół po ambitnej postawie przegrał minimalnie z Miedzią II Legnica 1:2. W środę 1 kwietnia, godz. 17 lipianie rozegrają mecz wyjazdowy w1/4 Pucharu Polski okręgu wrocławskiego ze Zjednoczonymi Łowęcice (liga okręgowa), a w sobotę czeka ich wyjazdowy pojedynek ligowy z Olimpią Kowary.

17 kolejka, 21 marca: LZS Stary Śleszów – Sokół Wielka Lipa 2:1(1:0)

Sokół: Jarosław Krawczyk – Marcin Pruchnicki, Kamil Suppan, Łukasz Szmajda (14 Kamil Frukacz), Mariusz Bełkowski, Filip Bienkiewicz, Mateusz Musiał (68 Michał Banach), Wojciech Ciołek, Adam Andrusiak (58 Jakub Renosik), Łukasz Deneka, Michał Noga (79 Kamil Pyzlowski).

Bramka dla Sokoła: 1:1 Deneka (47-rzut karny).

18 kolejka, 29 marca: Sokół Wielka Lipa – Miedź II Legnica 1:2(1:0)

Sokół: Jarosław Krawczyk – Marcin Pruchnicki, Kamil Suppan, Mariusz Bełkowski, Jakub Renosik, Paweł Teodorowicz, Adam Andrusiak (63 Wojciech Ciołek), Łukasz Deneka, Mateusz Musiał (63 Michał Banach), Markowski (63 Kamil Pyzłowski), Michał Noga.

Czerwona kartka: Bełkowski (Sokół – druga żółta).

Bramka dla Sokoła: 1:0 Andrusiak (5).