Wpadła w poślizg i uderzyła w trzy auta

103

W poprzednim tygodniu pogoda znacznie się popsuła. W piątek padało od rana, a jezdnia była śliska. Dokładnie o godz.7.40, 29-letnia kobieta jadąca volkswagenem passatem od strony Obornik Śląskich wpadła w poślizg i uderzyła w ciężarowego mercedesa, potem w audi a4, a następnie w forda fokusa. Jak się okazało, kierowca tego ostatniego samochodu jechał z włączonym rejestratorem jazdy, który dokładnie uwiecznił moment kolizji. Kierowca udostępnił zapis filmowy z wypadku, który możecie państwo obejrzeć na naszej stronie internetowej www.nowagazeta.pl. Na filmie dokładnie widać, jak passat ze sporą szybkością wjeżdża na górkę za Droszowem. Na zakręcie kierowca traci panowanie nad samochodem, prawdopodobnie po w jechaniu w koleinę z wodą i uderza kolejno w trzy samochody. Mimo, że na filmie zdarzenia wyglądają dramatycznie, pomocy medycznej potrzebowała jedynie sprawczymi wypadku. Kobieta została przewieziona do trzebnickiego szpitala karetką, a dwa zastępy strażaków, które przybyły na miejsce zdarzenia zabezpieczyły ruch i samochody.

Mnie się nic nie stało, ale cały dzień mam już wyłączony z pracy – powiedział nam kierowca ciężarowego mercedesa. – Pani jechała z przeciwka, od strony Obornik Śl., zarzuciło ją, wpadła w poślizg; widziałem, że jedzie wprost na mnie, ale nie miałem dokąd uciec, uderzyła w moje auto, a ono wpadło do rowu. Nie wiem jeszcze jakie będą straty, ale myślę, że naprawy będzie potrzebowała tylna oś – dodał kierowca.

Ponieważ poszkodowaną sprawczynię przewieziono do szpitala, aby zbadać czy nie odniosła obrażeń ciała, które spowodowałyby, że przez więcej niż siedem dni nie mogłaby normalnie funkcjonować (wtedy z kolizji policjanci zmieniliby kwalifikacje zdarzenia na wypadek), wszyscy kierowcy musieli czekać na sygnał ze szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo, a kierowali nim strażacy.

To standardowe działanie. Policjanci zawsze czekają na opinię lekarzy, żeby zakwalifikować zdarzenie. Nie wszystkie obrażenia ciała są widoczne gołym okiem, czasem uczestnicy zdarzeń drogowych są w szoku i nie odczuwają bólu, mimo że doznali obrażeń wewnętrznych. W tym przypadku jednak okazało się, że kobieta prowadząca passata miała wiele szczęścia i poza stłuczeniami nie odniosła poważniejszych obrażeń. W takim przypadku policjanci ukarali sprawczynię kolizji jedynie punktami karnymi i mandatem kredytowym, zgodnie z taryfikatorem. Funkcjonariusze uznali, że przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – wytłumaczyła Iwona Mazur, oficer prasowy komendy policji w Trzebnicy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here