Ukryty talent drogą do sukcesów

126
Jadwiga Syrko-Bolaczek i uczniowie gimnazjum i ze swoimi pupilami

Każda szkoła może pochwalić się uczniami, którzy są szczególnie utalentowani i którzy chcą te talenty i zainteresowania pokazać innym. Dzień Talentów w żmigrodzkiej szkole to bardzo trafiony pomysł, nie tylko dlatego, że zachęca uczniów do zostania w szkole w „dniu wagarowicza”, ale również ma na celu nauczyć pokazywania swoich walorów oraz współpracy z innymi.

Młodzież nie tylko prezentowała swoje talenty sportowe czy artystyczne, ale także zwierzęta którymi pasjonuje się na co dzień – co było interesującą lekcją biologii.

Przy organizacji tego dnia pomagali zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Wszyscy włożyli w to bardzo dużo wysiłku i pracy.

-Każdy, kto ma jakiś pomysł, zachęcony przez nas może zaprezentować swoje hobby. Czasami te pasje są spoza szkoły, ponieważ nie zawsze można stworzyć możliwości do rozwijania akurat tego typu zainteresowań, ale pozostałe hobby w zasięgu naszych możliwości staramy się pomóc im rozwijać w szkole. Są to zazwyczaj pasje, z którymi uczniowie do nas już przyszli zaczynając naukę w naszej placówce, bądź w jakiś sposób zdobyte u nas zainteresowania i umiejętności. W tym dniu każdy uczeń ma tak zwane pole do popisu – wypowiada się dyrektor Grażyna Łysikowska. – Bardzo cieszy nas, że w takim dniu pokazują się również tacy uczniowie, którzy niekoniecznie są otwarci i pewni siebie na co dzień. To doskonała okazja, żeby pokazać się z zupełnie innej strony i zaistnieć w szkole – zdradza nam pani dyrektor. – My jesteśmy tylko koordynatorami, czyli osobami które zbierają pewne rzeczy, pomysły oraz propozycje, pomagamy je zrealizować i staramy się zapewnić warunki, aby uczniowie sami byli organizatorami i głównymi pomysłodawcami – dodaje Grażyna Łysikowska.

Czytaj na kolejnej stronie…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here