Gdy szkoły walczą o uczniów

265
Klocki Lego jako pomoce naukowe w technikum logistycznym.

– Targi Edukacyjne zostały zorganizowane w naszej szkole na zlecenie pana starosty – powiedziała nam dyrektor PZS nr 1 Danuta Szuber. – Jestem koordynatorem targów ich przebieg zaplanowaliśmy wspólnie ze wszystkimi dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych. Skontaktowałam się również z dyrektorami wszystkich gimnazjów w powiecie. Ponieważ okazało się, że będziemy mieli nawet do pięciuset gości, trzeba było rozlokować pokazy tak, żeby nie było tłoku, a gimnazjaliści mogli dokładnie zapoznać się z przygotowaną ofertą.

Dyrektor Szuber dodała, że organizatorzy zastanawiali się, czy nie zawiadomić też gimnazjalistów z ościennych powiatów: wołowskiego, oleśnickiego, wrocławskiego. Ostatecznie ograniczono się do ogłoszeń na facebooku, bo, jak wyjaśniła dyrektor, jest poważny problem z komunikacją. Dzieci z wiosek muszą dojeżdżać z przesiadkami, więc droga do szkoły znacznie się wydłuża.

– Zależy nam na tym, żeby uczniowie zapoznali się z ofertą powiatowych szkół ponadgimnazjalnych. A jest ona naprawdę bogata. Zdajemy sobie sprawę, że dla nas olbrzymią konkurencją są szkoły wrocławskie, które uczniowie wybierają niekoniecznie z powodów merytorycznych. Być może to, że przyjadą i zobaczą wszystkie nasze szkoły naraz zdecydują tak, jak głosi nasze hasło” tu mieszkam i tu się uczę”. Jest niż demograficzny i każda szkoła walczy też o swoich uczniów – powiedziała dyrektor.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0][/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here