Wiosenne mecze TKS „Korona”

516

W sobotę 7 marca Korona rozegrała mecz wyjazdowy w Dzierżoniowie z tamtejszym MKS „Żagiew”. O przebiegu spotkania opowiada trener trzebnickiego zespołu Józef Wojciechowski: -Nasza przewaga była widoczna od początku meczu. W osiemnastej minucie prowadziliśmy przewagą siedmiu bramek 11:4, ale w końcówce pierwszej połowy nastąpiło pewne rozprężenie i gospodarze doszli nas na trzy bramki, a do szatni schodziliśmy przy stanie 14:11. Pierwsze minuty drugiej części spotkania były bardzo nerwowe i emocjonujące, gdyż gospodarze zbliżyli się na jedną bramkę (17:16). To zmobilizowało naszych chłopców, zresztą znani są z tego, że lubią grać przy dużych emocjach i silnej presji. W ciągu sześciu minut odskoczyliśmy na sześć bramek (22:16) i do końca nie oddaliśmy przewagi. Były to punkty ciężko wywalczone. Chłopcy zagrali dobrze w obronie; od początku spotkania wyłączyliśmy drugiego snajpera III ligi i to przyniosło efekty –powiedział szkoleniowiec.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Korony 28:21. W naszej drużynie zagrali: Rafał Grzesiak, Paweł Grzesiak, Marcin Laprus, Paweł Szewczyk, Łukasz Matys, Mateusz Kobylański, Patryk Majchrzak.

Kolejny mecz rozegrany został 21 marca. W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy Korona zmierzyła się z zespołem SPR Oleśnica. Spotkanie odbyło się w ramach dwunastej kolejki III ligi. Gospodarze znajdowali się dwie lokaty wyżej i nie zamierzali oddać miejsca. Mecz był postrzegany jako trudny. W pierwszej części spotkania szczęście sprzyjało to jednemu, to drugiemu zespołowi, ale walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 14:14. Początek drugiej połowy nie przyniósł nic nowego, a szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na drugą stronę. Niestety, pięć minut przed końcem spotkania  drużyna oleśnicka prowadziła czterema bramkami  i wyglądało na to, że ich zwycięstwo jest już pewne. Jednak zawodnicy Korony jeszcze raz udowodnili, że najlepiej grają pod silną presją. Zmobilizowali się i zaczęli odzyskiwać straty. Mimo, że do ostatniej chwili wydawało się, że tym razem zwyciężą goście, to jednak naszym chłopcom udało się zremisować, a ostatnia bramka podła dosłownie w ostatniej sekundzie meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 26:26.

Skład TKS „Korona”: Rafał Grzesiak, Ireneusz Kostrzewski, Łukasz Szkolny, Marcin Laprus, Paweł Szewczyk, Łukasz Matys, Patryk Kalinowski, Dariusz Myśliński, Michał Majchrzak, Tomasz Spaliński, Wojciech Modliborski, Paweł Nowak, Paweł Grzesiak. Chłopców trenuje Józef Wojciechowski.

Skład SPR Oleśnica: Krystian Szmidt, Krystian Kucał, Łukasz Kumejko, Sebastian Przeworski, Jakub Naumiec, Rafał Kowalski, Mikołaj Pietras, Krzysztof Grela, Jacek Pawłowski, Patryk Kulak, Jakub Leśniak, Grzegorz Woś, Łukasz Kuberadzki, Michał Giełbutowicz. Trenerem zespołu jest Jacek Bolibrzuch.