Remont siedziby obornickiej kultury

185

Przypomnijmy, że siedziba ośrodka kultury mieści się w budynku, który powstał na początku XX wieku. Jest pod ścisłą ochroną konserwatora zabytków. Przed wojną mieściła się tu restauracja i hotel z wielką salą. To jeden z największych i najpiękniejszych budynków użyteczności publicznej w mieście, a jego powierzchnia to 1747 mkw.

We wcześniejszych latach przeprowadzano remonty cząstkowe. Zgodnie z kosztorysem, całościowy remont budynku mógłby kosztować ponad 4 mln zł, a remont samej sali widowiskowej  może kosztować nawet 3 mln złotych.

Jak mówi Halina Muszak, dyrektorka Obornickiego Ośrodka Kultury, instytucja otrzymała środki z Ministerstwa  Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt pn.”Modernizacja i wyposażenie sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury – I etap” (realizowanym przez dwa lata) w wysokości 200 tys. złotych.

Wkład  własny do projektu został zapewniony  przez gminę Oborniki  Śląskie. Zakres prac  obejmuje wykonanie osuszania budynku, pokrycie dachu, wzmocnienie fundamentów, modernizację  garderób i budowę  nowych  sanitariatów. Dzięki  pozyskanym środkom OOK zostanie dostosowany dla osób niepełnosprawnych: zakup platformy oraz wykonanie sanitariatu – mówi dyrektorka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here