zDolna Ślązaczka – Zuzanna Mielnik

787

Zuzia odniosła sukces w dwóch kategoriach: humanistycznej i matematycznej. Jak powiedziała: – Zawdzięczam to swoim mentorom paniom Bożenie Kotapskiej i Marcie Korcie. Jestem bardzo wdzięczna za, że mobilizowały mnie do pracy i wspierały. 

O swoich przygotowaniach do konkursu Zuzanna mówi tak: – Na początku podchodziłam do tego jak do zabawy i sposobu na zdobycie dobrej oceny. Gdy okazało się, że przechodzę do kolejnego etapu, panie nauczycielki zaczęły mnie przygotowywać indywidualnie. Poświęcały mi swój wolny czas, żeby doszlifować moją wiedzę na dodatkowych zajęciach. 

Zuzanna Mielnik jest osobą wszechstronnie uzdolnioną. Jej inne osiągnięcia to m.in. dojście do finału ogólnopolskiego etapu konkursu Pangea, który odbył się w Warszawie. Zdobyła złote medale w zawodach judo i piłki siatkowej. Angażuje się również w działalność twórczo-artystyczną, której efekty będziemy mogli zobaczyć na Jarmarku Wielkanocnym w Psarach, 29 marca.

Dla Zespołu Szkół w Szewcach, sukces uczennicy jest olbrzymim wyróżnieniem. Jak powiedziała dyrektorka placówki Anna Białecka: – Od dawna nie mieliśmy ucznia, który zanotowałby takie osiągnięcie, bardzo się z tego powodu cieszymy. W nagrodę za reprezentowanie szkoły  i uzyskanie wysokich not Rada Pedagogiczna szkoły, na wniosek polonistki Marty Korty zadecydowała o zakupie prezentu dla uczennicy – były to rolki.

Wicedyrektor szkoły Michał Wołoszczuk stwierdził, że ostatnie osiągnięcia uczniów mają związek z wprowadzeniem do szkoły szerokiej gamy bloków aktywności. Są to zajęcia pozalekcyjne, mające na celu ukierunkowanie uczniów w rozwijaniu swoich zainteresowań. Możemy się spodziewać, że o Zespole Szkół w Szewcach jeszcze nie raz usłyszymy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here