Kto funduje urzędnikom luksus?

444

Grupa mieszkańców Gminy Zawonia prosi o interwencję. To jest mała, biedna gmina, w której od dawna niewiele się dzieje. Wiele sobie obiecywaliśmy po ostatnich wyborach. Gruntownie zmieniliśmy Radę Gminy. Wybraliśmy nowego Wójta – Panią Wójt.

W gminie nic się nie dzieje, a od wczoraj wiele się u nas mówi o wycieczce za gminne pieniądze pracowników Urzędu Gminy do Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Nikt nam nie chce udzielić w tej sprawie informacji. Urząd zamknięty na klucz, a pracownicy Gminy z Wójtem bawią się za pieniądze gminne w luksusowym hotelu. Czy to możliwe – prosimy o interwencję.

Michał K.

Kto zostanie wójtem Zawoni? - przepytywankaZapytaliśmy o tę wycieczkę wójta gminy:

W piątek Urząd Gminy w Zawoni czynny jest do godz. 13. Ponieważ w czwartek pracujemy od godz. 7 do 17, więc w piątek musimy pracować krócej i ta informacja jest podana do publicznej wiadomości. Jak w każdy piątek 6 marca urzędnicy do godz. 13 byli w pracy. Później rzeczywiście był wyjazd. Środki na ten wyjazd zostały przeznaczone z funduszu socjalnego, a nie za pieniądze gminne. To pracownicy zdecydowali, żeby własne pieniądze gromadzone na funduszu socjalnym przeznaczyć na wyjazd do Karpacza z okazji 25-lecia samorządu – powiedziała nam wójt Agnieszka Wersta.

5 KOMENTARZY

 1. No i co się dziwić Michałowi K.,że wystosował takie pismo. Widocznie człowiek albo nigdy nie pracował zawodowo albo robił i robi to na czarno, więc nie wie, że w normalnej firmie istnieje takie coś jak „fundusz socjalny” i pracodawca ma obowiązek wykonać corocznie odpis na ten fundusz. A jak go wykorzystać to sprawa pracowników i ich komisji socjalnej.

 2. Szkoda słów ale aferę goście odkryli na detektywów powinni awansować. Pierwszy Pan Michał a drugi Pan Andrzej widać siebie warci.

 3. Panie Leonie jak zwykle pobieżnie i z dużą dozą wazeliny posypanej cukrem pudrem.
  Widziałem kilka Pana wpisów.
  A afera żadana – chciała Pani to pojechała.

 4. „Środki na ten wyjazd zostały przeznaczone z funduszu socjalnego, a nie za pieniądze gminne.”
  To całkowicie wyjaśnia sprawę.
  Mam nadzieję że dobrze się bawili.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here