Marta Rogala z Pęgowa Dolnośląskim Sołtysem Roku

393

Ja tak naprawdę zostałam nominowana przez sołtysów z naszej gminy. Burmistrz zaproponował, żeby to sołtysi ze swojego grona wybrali tych, którzy mają ze swoimi osiągnięciami reprezentować naszą gminę. Wybrali mnie i Janusza Jaworskiego. Nie spodziewałam się jednak, że zostanę sołtysem roku województwa – powiedziała nam Marta Rogala. – Prawdę mówiąc, na początku gali czułam się zawiedziona: wyczytywali nominowanych, mnie nie ma; wyczytywali wyróżnionych, mnie nie ma. Pomyślałam, że z moim szczęściem to pewnie zgłoszenie zaginęło i nikt mnie nie uwzględniał. A tu taki szok i miłe zaskoczenie

Na konkurs wpłynęło 78 zgłoszeń od wójtów i burmistrzów z całego Dolnego Śląska. W gronie nominowanych znalazło się 39 kobiet i 39 mężczyzn.

Podczas gali, 11 marca w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim pani Marta odebrał statuetkę „Sołtysa Roku 2014” z rąk wojewody Tomasza Smolarza,razem z Ryszardem Wychudzkim, sołtysem Łanowa w gminie Czernica i Andrzejem Dominikiem ze Stolca w gm. Ząbkowice Śląskie.

W laudacji gospodarza Pęgowa, wśród osiągnięć wymieniano: budowę remizy, zakup samochodu strażackiego, budowę chodnika na ul. Dworcowej, poprawę infrastruktury wsi. urządzenie dwóch skwerków, budowę sceny i ścieżki „bosych stóp” na boisku sportowym, organizację festynów: Święta Truskawki i Jarmarku Osobliwości, Powiatowych Dni Kultury oraz innych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here