Kryzys w Radzie Powiatu

436

Od 16 lutego radni opozycyjni piszą wnioski o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu. Zgodnie z proponowanym trzypunktowym porządkiem obrad, podczas sesji ślubowanie radnego ma złożyć Ewa Pasek z Obornik Śląskich, która została radną po rezygnacji Henryka Cymermana, Zarząd Powiatu ma przekazać informacje na temat działki przy ul. Piwnicznej w Trzebnicy, która wg informacji burmistrza Marka Długozimy została przekazana trzebnickiej gminie nieodpłatnie, a także rozpatrzyć projekt uchwały w sprawie zasad obrotu nieruchomościami powiatu. Uchwała ta miałaby uniemożliwić dysponowanie przez zarząd nieruchomościami powiatu bez zgody Rady Powiatu.

Odpowiedni wniosek, po raz drugi, radni złożyli w piątek 6 marca. Termin zwołania sesji upłynął więc w piątek 13 marca.  – Sesja zgodnie z ustawą powinna odbyć się dziś, a do dziś nie dostaliśmy żadnego zawiadomienia: ani o terminie posiedzenia, ani o niezwoływaniu sesji – powiedział nam w piątek jeden z sygnatariuszy wniosku, radny Adam Gubernat.

Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym, przewodniczący rady zobowiązany jest do zwołania sesji w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku przez zarząd lub co najmniej 1/4 ustawowego składu rady (ponieważ trzebnicka rada liczy 21 osób, minimalna liczba radnych mogących złożyć wniosek wynosi 6).

2 KOMENTARZY

  1. To nie demokracja, to jakaś kpina, najwyższej rangi bezczelność. A może to PiS-o kracja? Ciekawe do kąd to wszystko doprowadzi.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here