Tenisiści stołowi grali w Żmigrodzie

1067
Najlepsi tenisiści stołowi z powiatu trzebnickiego rywalizowali w Żmigrodzie.

Tak jak w latach ubiegłych licznie stawili się seniorzy – 18 zawodników. Spośród ośmiu kategorii wiekowych zabrakło młodziczek i seniorek. Mecze rozgrywano do trzech wygranych setów, a w zależności od ilości startujących zawodników, zastosowano system do dwóch porażek lub „każdy z każdym”.

Najwięcej emocji wzbudziły końcowe pojedynki seniorów.  Ostatecznie w szóstce premiowanych zawodników z tej kategorii do mistrzostw strefowych znalazło się 3 zawodników ze Żmigrodu: Tomasz Tomaszewski, Krzysztof Przybylski i Bartłomiej Derlatko, 2 z Trzebnicy: Piotr Chmielewski i Marek Białek oraz  Marek Pałaszewski z Prusic. Niespodzianką było brak w czołowej szóstce Michała Kupczyka, który w żmigrodzkich mistrzostwach rozegranych w lutym wywalczył mistrzowski tytuł. W pozostałych kategoriach męskich i kobiecych gry stały na dobrym poziomie, a mistrzowskie tytuły wywalczyli: Ewelina Celary w juniorkach, Patrycja Kluga w kadetkach, Maksym Reder w juniorach, Kacper Franczak w kadetach i Maciej Ślusarczyński w młodzikach.

Turniej organizowany w ramach VI Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Trzebnicy, Miejsko – Gminne Zrzeszenie LZS w Żmigrodzie, ZPK w Żmigrodzie i ULKS ŻOK Żmigród, zakończył się wręczeniem pamiątkowych statuetek dla nowo kreowanych mistrzów powiatowych oraz medali i dyplomów dla trzech pierwszych w każdej kategorii wiekowej. Nad sprawnym przeprowadzeniem turnieju czuwali: Mirosław Gordzicz, Aleksander Wroński i Stanisław Chorążyczewski.

Najwięcej emocji było przy stole seniorskim.
Najwięcej emocji było przy stole seniorskim.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here