Piast nie zdobył Karkonoszy

435

W sobotę Jeleniej Góry żmigrodzianie wybrali się bez swojego kapitana Kamila Pilarskiego, który pauzował za żółte kartki. W jesiennym pojedynku tych drużyn na stadionie w Żmigrodzie wygrali gospodarze 2:0 po golach Dominika Piotrowskiego i Szymona Sołtyńskiego. Jednak jeleniogórzanie szczególnie na własnym stadionie są niezwykle skuteczni i potrafią ograć każdego przeciwnika. Warto podkreślić, że sobotni mecz rozpoczął się o godz. 19.00 i odbył się przy sztucznym świetle. Dodatkowo padający śnieg z deszczem zdecydowanie utrudniał grę obu drużynom. Mecz znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 3 minucie objęli prowadzenie. Skutecznym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów popisał się napastnik Karkonoszy. Niestety dobrej interwencji przy straconej nie zaliczył młodziutki bramkarz Piasta Krzysztof Dziwer, któremu piłka wyślizgnęła się z rąk i wtoczyła do bramki. Z biegiem czasu podopieczni trenera Grzegorza Podstawka zdominowali środkową strefę boiska i próbowali stwarzać sytuacje strzeleckie. Najbliżej wyrównania był Mateusz Fedyna, który popisał się mocnym strzałem, ale wprost w golkipera gospodarzy.  W 25 minucie jeleniogórzanie powiększyli swój dorobek bramkowy za sprawą Kamila Niedźwiedzia, który dwa tygodnie wcześniej został wypożyczony z… Piasta Żmigród do Karkonoszy. W 29 minucie przyjezdni zdobyli bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Patryk Gołębiewski i wpakował futbolówkę do bramki miejscowych. W pierwszej połowie meczu widownia zgromadzona na wyremontowanym i efektownym stadionie już nie zobaczyła bramek.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.